Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2021

Uroczystość Bożego Narodzenia. Po dorocznym obchodzie Misterium Paschalnego nic Kościołowi nie jest droższe niż wspomnienie Narodzenia Pańskiego i Jego pierwszych wystąpień. To dokonuje się w okresie Bożego Narodzenia.   Uroczysta Paserka o północy. Składka z Mszy pasterskiej przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze w ciągu dnia w porządku niedzielnym.

Drodzy Parafianie i Goście !!!

Niech Boże pragnienie zrodzenia się w każdym ludzkim sercu, w każdej rodzinie i obdarowaniem nas zbawieniem - spotka się z pokorą, zadziwieniem i wdzięcznością każdego z nas.  Błogosławionych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia !!!

*życzą kapłani mucharscy*

Serdeczne podziękowani  dla ofiarodawców choinek, ustawiających i ozdabiających je, dla budujących szopkę i wszystkich, którzy przyczynili się do „upiększenia” cudownych świąt. Bóg zapłać!!!

Niedziela (26.12) – w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Poniedziałek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty.

Wtorek – święto  Świętych Młodzianków, męczenników.

Środa – 18:00 Msza św. w 20 lecie powstania POAK, po Mszy spotkanie opłatkowe POAK.

Piątek (31.12) – wspomnienie św. Sylwestra, Papieża. Ostatni dzień roku. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  17:00 – Msza św. w Jaszczurowej. 18:00 - Msza św. z nieszporami w Mucharzu. Zapalenie lampionów, zmarłych, w bieżącym  roku i zaniesienie światełka nadziei na ich mogiły (przez obecnych bliskich na nabożeństwie ).

I Sobota (1.01) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Światowy Dzień Pokoju.

W poniedziałek rozpoczniemy kolędę. W tym trudnym czasie pragniemy w każdym domu (w środku czy na zewnątrz) modlić się o ocalenie nas w tym trudnym czasie, przypomnieć o Bogu żywym i odtwarzać kościelną wspólnotę serc. Obawy związane z przyjęciem kolędy będą przyjęte ze zrozumieniem. Kapłani są zaszczepieni, ministranci będą w maseczkach, sam przebieg wizyty będzie sprawny. Kolędę rozpoczniemy od Jaszczurowej (porządek zostanie podany w drugi dzień Świąt).

Kolęda 2021/2022
Jaszczurowa (Ks. Wikariusz)

27.12 (Poniedziałek) – od godz. 15:00

Jaszczurowa: góra od P. Anny Nosal w dół, Dudówka, Zagronik, domy na „Wielkim Polu” do Rodziny Mików (u Polańskich)

28.12 (wtorek) – od godz. 8:30

Jaszczurowa: Kurówka – od P. Anny Mosór, Konikówka nast. Rodziny P. Durów, Zwolińskich, Wiercimaków, Gancarzówka, Banówka do Państwa Fila.

29.12 (środa) – od godz. 8:30

Jaszczurowa: Tomilikówka – domy Pod Górą, poza rzeką do P. Sołtys, P. Bargiel, Potok do Rodzin P. Fludrów i Łapków.

30.12 (czwartek) – od godz. 8:30

Jaszczurowa: Rozpoczęcie od domów w szkole, P. Jamrozów, Siedlisko, Groń do P. Wiwatowskich, nast. Dwór.

31.12 (piątek) od godz. 8:30

Jaszczurowa: Suszyca od P. Szczurków pod lasem, w dół ku leśniczówce, zakończenie u P. Pławnych.

31.12.2021 (piątek) - po mszy św., która jest o godz. 6:30 (ok. godz. 7:00)

1. Bożena Mirocha

2. Monika Zielińska