schola_onas

Schola parafialna powstała w roku 2012 z inicjatywy księdza wikariusza Leszka Węgrzyna. Próby odbywały się w salce parafialnej na plebanii. Pierwszy raz w czasie Mszy św. młodzież zaśpiewała pod koniec 2012 roku. W skład grupki wchodziły muzykalne dziewczęta, przede wszystkim uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mucharzu oraz kilka dziewcząt z Gimnazjum w Jaszczurowej, które wspierały grupę akompaniując na gitarach. Przez rok działania grupy przyszło i odeszło kilka, lub nawet kilkanaście osób.

W lutym 2013 roku do grupy dołączyła Joanna Szeląg, która zajęła się doborem repertuaru, akompaniamentem i prowadzeniem prób scholi. Ksiądz Leszek skoncentrował się natomiast na sprawach organizacyjnych (m.in. organizacji ciekawych wycieczek, przygotowaniu śpiewników i aktywności dla całej służby liturgicznej) oraz na rozwoju duchowym i religijnym członkiń scholi poprzez gry, zabawy, konkursy, rozmowy, filmy a także czytanie Słowa Bożego i komentarzy do Niego.

W czasie Bożego Narodzenia 2013/2014 roku schola po raz pierwszy uczestniczyła w Akcji Kolędników Misyjnych. Dziewczęta podzielone na trzy grupy niestrudzenie odwiedzały mieszkańców Gminy Mucharz śpiewając piękne kolędy i zbierając datki na pomoc w krajach misyjnych. Udało się uzbierać naprawdę pokaźną sumę i dziewczęta już nie mogą doczekać się następnego kolędowania.

W grudniu 2013 roku schola wybrała sobie za patronkę św. Marię Goretti. Od tego momentu cała grupa powierza się jej opiece i wstawiennictwu u Boga. Niedługo potem scholi została nadana nazwa „Gwiazdy Jezusa”. Posiadanie nazwy i patronki jeszcze bardziej umocniło więzi między członkiniami scholi. Ponadto, dziewczęta ułożyły swoją własną modlitwę, którą schola rozpoczyna swoje próby i którą odmawia przed niedzielną Mszą św.

Obecnie w skład scholi wchodzą następujące osoby:

1. Bucała Amelia
  2. Frączek Anna
  3. Gajda Emilia
  4. Harbut Aleksandra
  5. Jędryjas Kamila
  6. Jurecka Laura
  7. Mamcarczyk Julia
  8. Miś Julia
  9. Pieczara Angelika
  10. Skowron Alicja
  11. Stanek Paulina
  12. Wata Magdalena
  13. Żelawska Aleksandra

Grupa w każdą niedzielę posługuje w czasie Mszy św. dla dzieci o g. 11.00 oraz zaznacza swoją obecność biorąc czynny udział we wszystkich ważnych uroczystościach takich jak: Boże Narodzenie, Triduum Paschalne, Boże Ciało, Bierzmowanie, I Komunia Święta.

Dziewczęta, które lubią śpiewać i chciałyby służyć śpiewem podczas Mszy niedzielnej o godz. 11.00 zapraszamy na próby w każdą sobotę o godz. 9.00-10.30.