Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

poak

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) w Mucharzu, został powołany do życia wiosną 2002 roku przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, posiada osobowość prawną.

Celem stowarzyszenia jest pogłębianie życia religijnego przez przenikanie wartościami ewangelicznymi życia społecznego, reagowanie na zagrożenia wiary i moralności chrześcijańskiej.

Nasz POAK składa się z członków zwyczajnych, wspierających i kandydatów na członków.

W sumie oddział liczy 13 członków i 2 kandydatów.

Oddział ma swojego Asystenta Parafialnego – ks. Prałata Jana Marcisza, który dba o to, by oddział nie zszedł z dobrej drogi. Naszym dobrym i życzliwym przyjacielem jest też ks.Proboszcz Krzysztof Strzelichowski, który nas wspiera w podejmowanych inicjatywach.