Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Niech blask prawdy o Zmartwychwstaniu Pana rozświetla wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełnia Wasze  serca radością i pokojem. Zdrowych, radosnych świąt. Alleluja!!!

Okres Wielkanocny to 50 dni radości. Trwa on od Niedzieli Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ten czas obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, jako "wielką niedzielę".

Osiem pierwszych dni Okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości, mają więc one charakter bardzo uroczysty. Wynika to z faktu, że prawda o Zmartwychwstaniu - największa i najradośniejsza powinna stać się osobistym przeżyciem każdego chrześcijanina. W tym przeżyciu pomocna ma być liturgia, zwłaszcza niedzieli, z których każda jest powtórzeniem Wielkanocy (stąd nazwy II, III itd. Niedziela Wielkanocy).

Ostatnim dniem oktawy wielkanocnej jest II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczone przy ołtarzu. Symbole zmartwychwstania pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W piątek – ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

18:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (16.04) - Uroczystości w krakowskich Łagiewnikach.

15:00 – kwietniowe spotkanie II kręgu Domowego Kościoła.

Składamy serdeczne podziękowania za ogrom pracy, modlitwy i ofiary w czasie Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego; pani kościelnej, Sylwii, organiście Szymonowi, Służby Liturgicznej: scholii z panią Joasią na czele (co za śpiew!), ministrantom, lektorom, ks. Andrzejowi za świetne przygotowanie liturgii, ks. Prałatowi za nieustanny dyżur w konfesjonale, harcerzom, strażakom, stroicielom grobu i ciemnicy, grupom modlitewnym, wszystkim adorującym i czuwającym, ofiarodawcom paczek świątecznych. Bóg zapłać – Alleluja!!!