Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Adwentu - 24.12.2023

IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o g. 17:00, nie będzie ze względu na czas wigilii rodzinnych.

Wigilię rozpocznijmy ją modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Niech nie zabraknie wspólnego łamania się opłatkiem, życzeń, a może i wzajemnych przeprosin  w gronie najbliższych. Pamiętajmy także o naszych bliskich zmarłych. Na zakończenie wspólnej wieczerzy .

22:00 – Pasterka w Jaszczurowej.

Wielkie podziękowania dla ofiarodawców pięknych choinek: p. Skudlarskich, pani Firlej, dekoratorom i stroicielom choinek i szopek: Marianowi i synom, Szczepanowi, Władkowi i Grzesiowi, Włodziowi i klerykowi Marcinowi, młodzieży, członkom POAK, Domowego Kościoła. Podziękowania dla wszystkich ofiarodawców produktów na paczki świąteczne. P. Monice
za ich zrobienie. Szczególne podziękowania dla naszych p. kościelnych i organisty, służby liturgicznej i scholki. Bóg zapłać!!!

Poniedziałek (25.12) – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

00:00 Msza św. Pasterska. Składka na pasterce przeznaczona jest na fundusz SOS – obrony życia.

Wtorek (27. 12) – II Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika.

Składka na UPJPII. Msze św. Boże Narodzenie w porządku niedzielnym.

Środa – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. (święcenie wina).

Czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

Niedziela (31.12) – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ostatni dzień roku.

16:00 – Nieszpory z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym na zakończenie roku 2023.

Życzenia Świąteczne

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy (J, 1-11.14). Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składamy naszym Parafianom oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony Jezus obdarza Was pokojem i radością i niech Wam błogosławi.
Kapłani Parafii św. Wojciecha w Mucharzu

Kolęda Wizyta Duszpasterska Ks. Wikariusz Andrzej Karbieniec

Czwartek 28.12. 2023 od godz. 9:00

Jaszczurowa: góra od Pacek, Nosal w dół, Dudówka, Zagronik, domy na „Wielkim Polu” do rodzin Mików (u Polańskich)

Piątek 29.12 od godz. 9:00

Jaszczurowa: Tomilikówka – domy „Pod Górkami”, poza rzeką do P. Sołtys, P. Bargiel, Potok do Rodzin P. Fludrów i Łapków.

Sobota 30.12 od godz. 9:00

Jaszczurowa: mieszkania w szkole, domy przy szkole, P. Jamróż, Siedlisko, Groń do P. Wiwatowskich, Dwór.

30.12.2023

1. Rozalia Makówka