Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu Gaudete (Radości) - 17.12.2023

Niedziela Gaudete akcentuje radość oczekiwania na bliskie przyjście Pana, a zarazem rozpoczyna w tym roku czas bezpośredniego przygotowania na cud Bożego Narodzenia.

Nasi Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju:

w Jaszczurowej na Mszy o godz. 8:30, w Mucharzu na Mszy św. o godz. 9:30.

Światełko będzie można odpalać do niedzieli wigilijnej. W Jaszczurowej kiermasz stroików przygotowanych przez społeczność szkoły podst.

14:00 – grudniowe spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła.

Ostatni tydzień Rorat: od poniedziałku do piątku o 18:00, w sobotę o 7:00.

Środa – dzień spowiedzi świątecznej.

Spowiedź w Jaszczurowej: 16:00 – 18:00 (2 kapłanów).

Spowiedź w Mucharzu 16:00 – 18:00 (2 kapłanów) i 18:30 – 20:00 (4 kapłanów). Kancelaria tego dnia nie będzie czynna!!!

Piątek –

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych.

Niedziela (24.12) – IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o g. 17:00, której nie będzie ze względu na czas wigilii rodzinnych. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, pomimo, iż wigilia przypada w niedzielę.

22:00 – Pasterka w Jaszczurowej.

Pani Lucyna, kapliczna z Jaszczurowej i Szymon organista, serdecznie dziękują parafianom za życzliwe ich przyjęcie z poświęconymi opłatkami i za złożone z tej okazji ofiary. Bóg zapłać!!!
(Opłatki można nabywać w zakrystiach).

W Gościu Niedzielnym; dodatek Czekając na Nowonarodzonego, gdzie można znaleźć rozważania na ostatni tydzień Adwentu i modlitwy przy wigilijnym stole.

Jeszcze do środy będą wystawione kosze miłosierdzia w kaplicy i kościele, na produkty na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.

Świece Caritas -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł.

Kalendarze na 2024 Sióstr Karmelitanek z Zakopanego. Cena kalendarza cegiełki na budowę nowego klasztoru wynosi 10 zł.

Maranatha – Przyjdź Panie Jezu!!!

23.12.2023

1. Agnieszka Łach