Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce, określana jako Niedziela "Ad Gentes" (łac. ku narodom, ku ludziom).To dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Część dzisiejszej składki przeznaczymy na misje.

I Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańca.

Nawiedzenie relikwii błogosławionego Carlo Acutisa (1991 – 2006), włoskiego chłopca kochającego Jezusa w Eucharystii i świetnie znającego na komputerach - patrona internautów.

Dzień szczególnej modlitwy w intencjach dzieci i młodzieży.

9:30 – Msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

11:00 – Msza z udziałem dzieci z klas I - III ( zwłaszcza pierwszokomunijnych).

15:30 – różaniec parafialny.

16:00 – Gorzkie Żale.

Środa - Dzień Kobiet.

a za tydzień…..

II Niedziela Wielkiego Postu (12.03)

XXXVIII Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu „ dar krwi - darem serca”!!! Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew na plebanie , w godzinach od 8:00 do 12:00.

Każdy dawca ma: darmowe badania- miły upominek (paczkę)- zwolnienie z pracy na 1 dzień. Warunki do spełnienia to:- od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości)- nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka - być po lekkim posiłku. Pamiętajmy „ dar krwi - darem serca”.

13:00 – marcowe spotkanie I kręgu Domowego Kościoła.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

PIĄTKOWE DROGI KRZYŻOWE

- w Mucharzu o g. 17:30
- w Jaszczurowej o godz. 17:30

Niedzielne Drogi Krzyżowe

- w Mucharzu po Mszy św. o g. 11:00 (S. Pasjonistki)
- w Jaszczurowej po Mszy o godz. 8:30 (Ministranci)

GORZKIE ŻALE

- kościół parafialny o g. 16:00 (Niedziela)

Serdecznie zapraszamy wspólnoty religijne do prowadzenia piątkowych Dróg Krzyżowych.

Parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne – w dn.19.03 – 22.03.( od IV Niedzieli Wielkiego).

11.03.2023

1. Lucyna Kupczyk