Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu - 10.12.2023

XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Zbiórka do puszek przeznaczona jest na ten cel.

11:00 – Msza św. z poświęceniem i rozdaniem medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii.

16:30 – Koronka do Krwi Chrystusa.

Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

18:45 (po Mszy) potkanie POAK na plebanii.

Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek – Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 18:00 – Msza św.

Niedziela (17.12) – Nasi Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju:

w Jaszczurowej na Mszy o godz. 8:30, w Mucharzu na Mszy św. o godz. 9:30. Światełko będzie można odpalać do niedzieli wigilijnej.

Roraty w naszej parafii, od poniedziałku do piątku o 18:00, w soboty o 7:00.

W bieżącym tygodniu będą roznoszone poświęcone opłatki wigilijne. W Jaszczurowej przez panią zakrystiankę Lucynę Sitarz, w Mucharzu i Skawcach przez organistę Szymona Watę. Składane przy tej okazji ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich posługę.

Świece Caritas -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł.

Do przyszłej niedzieli będą wystawione w kaplicy i kościele kosze miłosierdzia na produkty na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej wsólnoty.

Zachęcamy do nabywania Kalendarza 2024 Sióstr Karmelitanek z Zakopanego. Cena kalendarza cegiełki na budowę nowego klasztoru wynosi 10 zł.

40 Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu „ i ty możesz zostać św. Mikołajem”, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, przyniosła 13 dawców. Bóg zapłać!!!

Maranatha – Przyjdź Panie Jezu.

16.12.2023

1. Wiesława Bogacka