Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu - 03.12.2023

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

Czas oczekiwania na przyjście Pana. Hasłem programu duszpasterskiego na ten rok, jest zobowiązanie „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. „Gość Niedzielny” zachęca nas do przeżycia tegorocznego Adwentu ze św. Franciszkiem z Asyżu. Hasłem Rorat będzie „Franciszkowy Plac Budowy” ( św. Franciszek, pierwszy zbudował stajenkę i z krzyża usłyszał głos Jezusa „idź i odbuduj mój Kościół”). Projekt: „odbuduj się” jest skierowany jest do wszystkich chcących dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia.

Roraty w naszej parafii, od poniedziałku do piątku o 18:00, w soboty o 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież, rodziców, babcie dziadków….Maranatha - Przyjdź Panie Jezu!!!

40 Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu „ i ty możesz zostać św. Mikołajem”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew – na Plebanie w godzinach od 8:00 do 12:00. Każdy dawca ma: darmowe badania- miły upominek (paczkę) - zwolnienie z pracy na 1 dzień. Warunki do spełnienia to: - od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości) - nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka - być po lekkim posiłku.

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

I Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: 17:30 – spowiedź, 18:00 Roraty, 18:45 (po Mszy św.) – krótkie spotkanie.

Piątek (08.12) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. W Mucharzu: 6:30, 18:00, 20:00, w Jaszczurowej o 18:00. 12:00 – 13:00 Godzina Łaski dla całego świata (Mucharz).

W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystości.

Medjugorje w Mucharzu - czuwanie z Niepokalaną Królową Pokoju.
19:00 -Różaniec, 20:00 – Msza św. (Koronka Pokoju), 21:00 – Koronka do 7 Boleści NMP,
21:30 – Droga Krzyżowa (22:30 – przerwa na ciepłą herbatę ), 23:00 – 24:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona bł. lourdskim.

Niedziela (10.12) –

11:00 – Msza św. z poświeceniem i rozdaniem medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców.

Zmiana tajemnic różańca: 16:30 różaniec parafilany.

Dzisiaj kończymy zbiórkę rzeczową na rzecz bezdomnych, podopiecznych S. Albertynek z Krakowa. Dziękujemy za przyniesione koce śpiwory i plecaki.

Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł.

Zachęcamy do nabywania Kalendarza 2024 Sióstr Karmelitanek z Zakopanego. Cena kalendarza cegiełki na budowę nowego klasztoru wynosi 10 zł. (siostry nieraz wspierały nas swją gorącą modlitwą)

Poświęcone opłatki będą roznoszone od przyszłej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania dwumiesięcznika „Gościa Niedzielnego Historia”(12zł.)

Siostra Krystyna zaprasza na Czuwanie Rodziny Krwi Chrystusa na Jasnej Górze 9/10 grudnia br.

09.12.2023

1. Piotr Góra