Ogłoszenia parafialne 7 Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

Jezus 40 dnia po Zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, by „zasiąść po prawicy Ojca”. To święto jest nie tylko wywyższeniem Jezusa, ale również gwarancją wyniesienie do chwały ludzkiej natury. Dni następujące po Wniebowstąpieniu mają na celu przygotowanie wiernych na przyjęcie Ducha Świętego.
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

16:30 – parafialne nabożeństwo majowe.

Wtorek –

18:00 (po Majówce) – próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły z Mucharza.

Środa –

16:00 – próba dzieci rocznicowych (klasy IV).

18:40 (po Mszy) – spotkanie POAK na plebani.

Czwartek –

18:00 (po Majówce) – próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły z Jaszczurowej.

Piątek – Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 18:00 – Msza św.

Sobota – wspomnienie św. Rity z Cassia.

Wyjazdowe spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Po Mszy św. wieczornej (ok. 19:00) – adoracja czuwania przed zasłaniem Duch Świętego (prowadzi Galilea). Serdecznie zapraszamy!!!

Niedziela (23.05.) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu „Krew dla Karola”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew - do domu parafialnego Stara Szkoła, przy kościele w godzinach od 8:00 do 12:00 (rejestracja).
Warunki do spełnienia to: - od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości)- nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka, być po lekkim posiłku – ponadto osoby które się szczepiły na covid mogą oddać krew jeżeli upłynęły od dnia szczepienia 48 godziny (pfizer i moderna) i 14 dni (astrazeneca i johnson).

VI zbiórka do puszek na rzecz rodzin w Syrii w ramach akcji patronackiej „Rodzina Rodzinie" – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie wyniosła 3480 zł. Bóg zapłać!!! Na stronie parafii i w gablocie zamieszczamy informację o aktualnej sytuacji rodzin w Syrii.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
TYDZIEŃ (Pn – Sb) – 17:30
NIEDZIELA – 16:30
(w Jaszczurowej Pn – Sb 17:30)

Rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klas IV – Niedziela 30 maja (g. 11:00)

Pierwszej Komunia Święta – Niedziela 13 czerwca (Jaszczurowa g. 11:00, Mucharz g. 12:30).

Bierzmowanie – wtorek 22 czerwca (g. 18:00)

Transmisja Parafialnej Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej o godz. 11:00 (Facebook i Youtube). Link także na naszej stronie internetowej.

22.05.2021

1.