Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela Zwykła 14.02.2021

Święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, Patronów Europy. Wspomnienie św. Walentego.

54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (14.02. - 20.02.) „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

Trzecia Niedziela 40 – godzinnego nabożeństwa eucharystycznego poprzedzającego Wielki Post.

w Jaszczurowej - od zakończenia Mszy niedzielnej do 12:00.

w Mucharzu – od zakończenia Sumy do 17:00. 14:00-15:00 adoracja prowadzona przez POAK.

16:30 – Koronka do Krwi Chrystusa.

Zbiórka do puszek (przed kościołem i kaplicą) na rzecz rodzin w Syrii w ramach akcji patronackiej „Rodzina rodzinie – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie (projekt Caritas Polska)”. Po raz trzeci zbiórkę przeprowadzą członkowie POAK.

Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu, okresu 40 dni pokuty i nawrócenia przed obchodem Paschy Pana.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: w Mucharzu o 6:30, 18:00
w Jaszczurowej o 18:00.

Obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do 3 posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

III Piątek – Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 17:30 – Droga Krzyżowa (POAK) 18:00 – Msza św.

Bardzo serdecznie zapraszamy na piątkowe Drogi Krzyżowe dzieci i młodzież. Dzieci otrzymają książeczkę, w której znajdą 14 rozważań o cierpieniu Pana Jezusa z krótką refleksją, modlitwą i miejscem na obrazki stacji DK.

W czasie Mszy św. (po DK), tegoroczne dzieci komunijne (III klasy), otrzymają poświęcone modlitewniki.

Sobota –

po Mszy o 18:00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez Wspólnote Galilea.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
PIĄTKOWE DROGI KRZYŻOWE

- w Mucharzu o g. 17:30
- w Jaszczurowej o godz. 17:30