Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela Zwykła 13.02.2022

II Niedziela miesiąca – pierwsze 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne przygotowujących wiernych do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Jezus Eucharystyczny czeka na obecność naszych serc.

W Jaszczurowej adoracja; od zakończenia Mszy św. do 12:00, w Mucharzu adoracja.; od 12:00 do 17:00.

16:30 – koronka do Krwi Chrystusa.

Poniedziałek – święto świętych Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

Wspomnienie św. Walentego, męczennika.

Piątek – Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 18:00 – Msza św.

Sobota -

16:00 – lutowe spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela (20.02) –

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej „Największa jest miłość”
Mucharz Parafia św. Wojciecha BM 28.02.2022

Za dwa tygodnie nasza parafia będzie gościć ikonę Świętej Rodziny. To wydarzenie związane jest z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Rodziny Amoris laetitia (radość miłości). Peregrynacja to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa. Jest to także czas radosnego dziękczynienia za dar każdego małżeństwa i rodziny, w których objawia się miłość samego Boga. Ważnym elementem tego dziękczynienia jest rozpoznanie łaski, jaka wypływa z samego sakramentu małżeństwa. W niedzielę poprzedzającą peregrynację (27.02) nastąpi odnowienie przyrzeczeń ślubnych na mszach świętych. Zapraszamy wszystkich małżonków do wspólnego udziału we Mszy Świętej.

Poniedziałek 28.02

16:00 – uroczyste przywitanie ikony

17:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, w której zawierzymy rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

18:30 – Różaniec do 21:00 – czuwanie modlitewne

Wtorek 01.03

8:00 – 15:00 – czuwanie grup parafialnych, dzieci szkolnych

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie peregrynacji. Starajmy się wygospodarować nasz czas w ten sposób, by znaleźć czas na wspólną modlitwę szczególnie na poniedziałkową peregrynację.

19.02.2022

1. Ireneusz Targosz