Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela Zwykła 06.02.2022

I Niedziela miesiąca –

zmiana tajemnic różańca: dla Róż „Domowego Kościoła” i „Młodych” po Mszy o 11:00, dla pozostałych Róż o 16:30, na parafialnym nabożeństwie różańcowym, w Jaszczurowej - po Mszy w kaplicy.

Wtorek – wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

Czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Piątek – wspomnienie NMP z Lourdes. XXX Światowy Dzień Chorego.

Msze św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych:

17:00 – Jaszczurowa, 18:00 – Mucharz. (30 min przed Mszami spowiedź). Po Mszach św. błogosławieństwo lourdskie Najświętszym Sakramentem. Kancelaria parafialna nieczynna.

Sobota -

16:00 – lutowe spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela (13.02) – pierwsze nabożeństwo eucharystyczne przygotowujących wiernych do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

W Jaszczurowej adoracja; od zakończenia Mszy św. do 12:00, w Mucharzu adoracja.; od 12:00 do 17:00.

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej „Największa jest miłość”
Mucharz Parafia św. Wojciecha BM 28.02.2022

Za trzy tygodnie nasza parafia będzie gościć ikonę Świętej Rodziny. To wydarzenie związane jest z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Rodziny Amoris laetitia (radość miłości). W poniedziałek 28 lutego ikona zostanie przekazana naszej wspólnocie przez Parafie Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, z kolei następnego dnia, obraz oddamy Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Oprócz naszych wiernych, bardzo serdecznie zapraszamy parafian z parafii „córek”; ze Śleszowic i Świnnej Poręby. Peregrynacja ta to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa. Jest to także czas radosnego dziękczynienia za dar każdego małżeństwa i rodziny, w których objawia się miłość samego Boga. Ważnym elementem tego dziękczynienia jest rozpoznanie łaski, jaka wypływa z samego sakramentu małżeństwa, który – jak stwierdza papież Franciszek – jest skutecznym znakiem obecności Chrystusa, towarzyszącego każdej chwili rodzinnego życia. Przez trzy kolejne niedziele będą głoszone kazania „o miłości w rodzinie”, w ramach przygotowania do tak ważnego wydarzenia.

Poniedziałek 28.02

16:00 – uroczyste przywitanie ikony

17:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, w której zawierzymy rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

18:30 – Różaniec do 21:00 – czuwanie modlitewne

Wtorek 01.03

8:00 – 15:00 – czuwanie grup parafialnych

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie peregrynacji.

12.02.2022

1. Olga Huber