Ogłoszenia parafialne - 5 Niedziela Wielkanocna - 28.04.2024

W Wielki Czwartek w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczął się Kongres Eucharystyczny skoncentrowany wokół słów Jezusa „Jestem z Wami” (Mt 28, 20). Kościół katolicki naucza, że w Najświętszym Sakramencie, Eucharystii zawarte są prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i bóstwem Jezusa Chrystusa, Najważniejszą prawdą o Mszy Świętej jest rzeczywista obecność Ciała i Krwi Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Jezus jest w Eucharystii nie jako rzecz czy przedmiot, ale jako Osoba. Jest to niepojęty skarb Kościoła…..

Poniedziałek – św. św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Środa (01.05) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

17:30 – I Nabożeństwo majowe.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE: TYDZIEŃ (Pn – Sb) – 17:30 NIEDZIELA – 16:30

W tym roku w czasie nabożeństw dzieci zaproszone są do odwiedzin rozsianych po całym świecie sanktuariów, w których czczona jest Matka Boża (będą plansze i odpowiednie obrazki MB).

I Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

17:30 - Nabożeństwo majowe, 18:00 – Msza św.

I Piątek (03.05) – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.

Odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

15:00 – Msza św. i Majówka przy Grocie Wierchy w rocznicę poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II przez kardynała Mariana Jaworskiego. Serdecznie zapraszamy parafian śleszowickich i mucharskich.

I Sobota – wspomnienie św. Floriana męczennika.

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu.

8:00 - Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej. Kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych - od 8:00 w Mucharzu, od 9:00, w Jaszczurowej

16:00 – majowe spotkanie II kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela (05.05) –

15:00 – Msza św. i Majówka przy figurze NMP w Skawcach w intencji społeczności skawieckiej.

16:00 – majowe spotkanie I kręgu Domowego Kościoła.

Zachęcamy do zabierania z koszyczków prasowych; broszur „Jestem z wami” (krótkie rozważanie o Eucharystii i rachunek sumienia).

Zachęcamy także do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”( w ostatnim; rozmowa z rodzicami Helenki Kmieć świeckiej misjonarki zabitej 7 lat temu w Boliwii). Ukazał się też trzeci numer dwumiesięcznika „Gość Niedzielny Historia Kościoła”, pasjonująca podróż przez dzieje chrześcijaństwa (Temat numeru: Miriam z Nazaretu).

15 czerwca 2024  na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, odbędzie się Msza św. podczas której zostanie beatyfikowany Sługa Boży ks. Michał Rapacz, Każda parafia proszona jest o 5 reprezentantów. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii (dzisiaj!).

Mucharska pielgrzymka do Medjugorje 8 – 15.08. Koszt 480 Euro. Ilość miejsc ograniczona.

1. Renata Łapka
  2. Kinga Niziołek