Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Zwykła 30.01.2022

Niedziela - to Dzień Pański. Nasza obecność na Eucharystii, jest zaproszeniem Jezusa Chrystusa do obecności w naszym życiu.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

Środa (02.02) – święto Ofiarowania Pańskiego. MB Gromniczej.

XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych S. Pasjonistkach. Składka mszalna przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze św. z poświęceniem gromnic w Mucharzu 6:30, 18:00, w Jaszczurowej o 18:00.

I Czwartek – wspomnienie św. Błażeja. Na Mszy porannej błogosławieństwo wiernych świecami.

17:30 -spowiedź kandydatów do bierzmowania.

18:00 – Msza św.

I Piątek -

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych. 17:00 - 18:00 spowiedź w Mucharzu i Jaszczurowej.

Po Mszy św. wieczornej w Mucharzu - adoracja Najświętszego Sakramentu, Domowego Kościoła.

I Sobota -

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu.

8:00 - Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej.

Papież Franciszek, obecny rok, ogłosił Rokiem Św. Rodziny. Przez parafie naszej archidiecezji peregrynuje obecnie ikona Św. Rodziny; Jezusa Maryi i Józefa. W parafii mucharskiej będziemy gościć ikonę Św. Rodziny; 28 lutego i 1 marca (poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową).

Poniedziałek 28.02.

16:00 – uroczyste przywitanie ikony

17:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, w której zawierzymy rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przy świętym obrazie trwać będzie do Apelu Jasnogórskiego. Następnego dnia we wtorek będziemy mogli nawiedzać świętą ikonę od porannej Mszy św. o 6:30  do godziny 1500, kiedy to odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnamy obraz. W niedzielę 27.02, będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na aktualne potrzeby duszpasterstwa rodzin naszej archidiecezji. Związane są one z remontem i rozbudową Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz prowadzeniem poradnictwa rodzinnego w naszej archidiecezji dla rodzin przeżywających trudności.

Peregrynacja ta to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa. Jest to także czas radosnego dziękczynienia za dar każdego małżeństwa i rodziny, w których objawia się miłość samego Boga. Ważnym elementem tego dziękczynienia jest rozpoznanie łaski, jaka wypływa z samego sakramentu małżeństwa, który – jak stwierdza papież Franciszek – jest skutecznym znakiem obecności Chrystusa, towarzyszącego każdej chwili rodzinnego życia.

05.02.2022

1. Agnieszka Jędryjas