Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Adwentu 19.12.2021

Harcerze przekażą, dzisiaj, Betlejemskie Światło Pokoju: w kaplicy w Jaszczurowej na Mszy o 8:30, w kościele w Mucharzu na Mszy o 9:30. „Światełko” będzie można sobie odpalać na stół wigilijny, w czasie mszy w tygodniu poprzedzającym święta.

16:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. 17:00 – Msza św.

Roraty w Mucharzu: od poniedziałku do czwartku - 18:00, w wigilie ( piątek 24.12) – 6:30.

Środa - Adwentowa spowiedź przed Bożym Narodzeniem:

dla chorych (którzy nie skorzystali z odwiedzin kapłańskich w I sobotę grudnia) – od g. 8:00 dla wiernych : w kaplicy (Jaszczurowa) 15:30 – 18:00 i kościele (Mucharz) 16:00 – 18:30.

Serdeczne podziękowania dla parafian, od naszych pracowników kościelnych, za przychylne i serdeczne przyjęcie w czasie roznoszenia opłatków. Bóg zapłać!!!

Poświęcone opłatki do nabycia u P. Kościelnej.

Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - w cenie od 7zł. ( do nabycia w zakrystii). Kalendarze parafialne na 2022 r. w cenie 5 zł., ( do nabycia w zakrystii). W Gościu Niedzielnym płyta CD z kolędami nagranymi przez polskie karmelitanki z Karmelu z Islandii.

Piątek (24.12) – Wigilia Bożego Narodzenia.

6:30 – ostatnie Roraty. Pamiętajmy o religijnym wymiarze wieczerzy wigilijnej. Celebrujemy dar Bożego Narodzenia przez odczytanie ewangelii Łk, 1-12, modlitwę, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd.

22:00 – Pasterka w Jaszczurowej.

Sobota (25.12) – Uroczystość Bożego Narodzenia.

Uroczysta Paserka o północy. Składka z Mszy pasterskiej przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze w ciągu dnia w porządku niedzielnym.

Niedziela (26.12) – w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W nawie północnej naszego kościoła możemy oglądać witraż św. Józefa z Jezusem. Fundatorem jest ks. prałat Jan Marcisz z dedykacją: ku pamięci wielkich dobroczyńców Parafii Mucharz Estelli i Józefa Mikołajczyków. Bóg zapłać!!!! W/w witraż jest pierwszym z kolejnych zamierzonych.

1. Natalia Garyla

2. Wioletta Ćwiertnia