Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
-

A

+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

Ogłoszenia parafialne 31 Niedziela Zwykła 29.10.2022

Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.

16:00 – październikowe spotkanie I kręgu Domowego Kościoła. Na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej POAK, będą prowadzili kwestę na porządkowanie naszej nekropolii ( dzisiaj i w Uroczystość Wszystkich Świętych).

Poniedziałek –

17:00 – spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, 17:30 – ostatnie nabożeństwo różańcowe, 18:00 – Msza św.

Wtorek (01.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym.

14:00 – Msza św. na cmentarzu parafialnym z procesją za zmarłych.

Wypominki tradycyjnie będą zbierane przez S. Pasjonistki w kancelarii parafialnej od 8:00 do 16:00.

Środa – Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. w Mucharzu: 6:30, 8:00 z procesją przy kościele, 18:00, w Jaszczurowej o 18:00.

I Czwartek -

18:00 – Msza sw. w intencji ofiar zarazy galicyjskiej pochowanych na cmentarzu w Lesie Plebańskim (1122). Po Mszy św. procesja różańcowa na leśny cmentarz pod przewodnictwem naszych harcerzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

I Piątek –

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych 17:00 - 18:00 spowiedź w Mucharzu i Jaszczurowej

Po Mszy św. wieczornej w Mucharzu - adoracja Najświętszego Sakramentu Domowego Kościoła.

I Sobota -

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu. 8:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej.

8:00 – Msza św. przy kapliczce św. Huberta na drodze na Polane. Hubertus Mucharskiego Koła Łowieckiego „Cietrzew”.

Ks. Stanisław Murawski z Odessy wyraża wielką wdzięczności za ubiegłotygodniową kwestę, która wyniosła 6000,00 zł. Bóg zapłać!!!

Księdzu Prałatowi dziękujemy za ufundowanie kolejnego witrażu. Naprzeciwko św. Józefa z Jezusem ukazała się Maryja z Jezusem. Bóg zapłać!!!!

ODPUSTY

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne warunki, takie jak: stan łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna ), Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust ten można uzyskać od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.


Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego* stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna* przyjęcie Komunii świętej* odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec święty* odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111

34-106

Mucharz

parafiamucharz@op.pl