Ogłoszenia parafialne 3 Niedziela Zwykła 24.01.2021

II Niedziela Słowa Bożego.

Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
Dzień modlitwy w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji oraz zbiórka datków przed kościołami na ten cel.

Poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Medjugorie w Mucharzu.
18:00 – dwie części Różańca.
19:00 – Msza św., koronka Pokoju.
20:00 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu (w duchu medjugorskim) zakończona błogosławieństwom lourdskim.

Wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa .

Środa – wadowicki Karmel zaprasza parafię mucharską na Msze św. o godz. 18:00,

w ramach 126 Wielkiej Nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Papież Franciszek listem apostolskim „Patris Corde” ogłosił obecny rok duszpasterski rokiem św. Józefa.

Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Niedziela (31.01.) – pierwsze 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post, odprawiane przez trzy kolejne niedziele.

W Jaszczurowej - od zakończenia Mszy niedzielnej do 12:00.
w Mucharzu – od zakończenia Sumy do 17:00.

W sobotę 23 stycznia br. pożegnaliśmy S. Leontynę - Rozalie Danel, Pasjonistkę (1923 – 2021). Cudną zakonnicę, osobę „codziennej obecności” dla Boga i drugiego człowieka. 22 lata ze swojego długiego życia, a przeżyła prawie 98 lat i 76 lat w zakonie,przebywała w Mucharzu. Modląc się i wyrażając nieustanną wdzięczność za wszystko w komunii z Jezusem Chrystusem o którym napisała w testamencie „znalazłam Tego, którego miłuje moja dusza, pojmałam Go i nie opuszczę”.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

Transmisja parafialnej Mszy św. niedzielnej - 11:00 (na Facebooku i YouTube)

30.01.2021

1. Danuta Książek