Ogłoszenia parafialne 27 Niedziela Zwykła 08.10.2023

Wewnętrzny Odpust Parafialny MB Różańcowej.

11:00Msza św. odpustowa z procesją różańcową do 5 ołtarzy w intencji Ojczyzny.
16:30 - koronka do Krwi Chrystusa (Różaniec w czasie procesji różańcowej).

Poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Środa – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

Piątek – wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Diecezjalny Dzień Dziecka Utraconego.

Sobota - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Dzień Edukacji Narodowej. Szczególnej trosce modlitewnej powierzamy nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży.

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

16:00 – październikowe spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela (15.10) – XXIII Dzień Papieski

„Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Z tej też okazji odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

14:00 – październikowe spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła.

17:30 – Różaniec w intencji Ojczyzny.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
TYDZIEŃ (Pn – Sb) – 17:30
NIEDZIELA – 16:30

Bieżący październik jest czasem intensywnej modlitwy w intencji odbywającego się w Rzymie Synodu, oraz naszej drogiej Ojczyzny.

W naszej Archidiecezji został ustanowiony szlak św. Wojciecha. I już za tydzień zachęcamy do zabrania (za dobrowolną ofiarą) paszportów pielgrzyma, w których znajdują się miejsca na pieczątki. Szlak obejmuje 10 parafii p.w. św. Wojciecha w Archidiecezji Krakowskiej. Nawiedzając daną parafię i modląc się w niej, należy przybić pieczątkę w wyznaczonym miejscu. Po zebraniu wszystkich pieczęci paszport należy przekazać osobiście lub pocztą do Parafii św. Wojciecha w Krakowie na os. Bronowickim. Dzięki temu można otrzymać Certyfikat Czciciela św. Wojciecha. Cały regulamin na stronie internetowej tamtejszej parafii.