Ogłoszenia Parafialne - 22 Niedziela Zwykła - 03.09.2023

Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela Zwykła 03.09.2023

XXXIX Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu
Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew - do domu parafialnego Stara Szkoła, przy kościele w godzinach od 8:00 do 12:00. Każdy dawca ma: darmowe badania- miły upominek
(paczkę)- zwolnienie z pracy na 1 dzień. Warunki do spełnienia to:- od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości)- nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka - być po lekkim posiłku. Krew jest potrzebna w każdym czasie, ale szczególnie w czasie wakacyjnym i powakacyjnym. Dar krwi jest najwspanialszym darem serca!

Na Mszy o 9:30 będziemy gościć Chór parafialny z Parafii św. Stanisława Kostki z Krakowa – Dębniki.

15:30 – Msza św. w Brankówce, przy Brańkowskiej Częstochowskiej Pani. Dawni obecni Brańkowianie serdecznie zapraszają.

Poniedziałek (04.09) – rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
9:00 – Msze na rozpoczęcie nowego roku szkolnego: w Mucharzu w kościele, w Jaszczurowej w kaplicy.

I Czwartek – dzień szczególnej modlitwy dziękczynnej za dar Eucharystii i prośby o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegóły na str. Internetowej: seminarium-kraków.pl (zakładka Rekrutacja).

Piątek – święto Narodzenia NMP.

Sobota - Pielgrzymka Domowego Kościoła na Jasną Górę w 50 rocznice powstania wspólnoty krajowej.

Dróżki Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej Parafii Mucharz i Świnnej Poręby
Wyjazd autobusu: Mucharz – 7:30, Jaszczurowa – 7:45, Koziniec – 8:00, Świnna Poręba – 8:05,
Wadowice – 8:15, Msza św. w Kalwarii – 9:00, wyjście na Dróżki z pl. Rajskiego – 9:45. Zapisy do
czwartku (w zakrystii, kancelarii). Serdecznie zapraszamy!!!

8:30 –powakacyjna zbiórka ministrantów i lektorów (salka na plebanii).

Niedziela (10.09) - beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej.
Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. niedzielnej o godz. 11:00, na której śpiewa nasza scholka
parafialna. Dzieci klas III i IV, ale i młodsze zapraszamy do odbierania książeczek zachęcających do
regularnego uczęszczania na niedzielne Eucharystie i I Piątki miesiąca.

15.09. (piątek) – I powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego (19:30)
17.09. (niedziela) – XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.
23.09.(sabota) – wyjście na Babią Górę Parafialne Mucharskie Pożegnanie Lata i Wakacji.