Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

„Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego” (Dz 699).

Słowa Pana Jezusa do św., Faustyny, w aktualnej sytuacji, nabierają szczególnego charakteru. Czego najbardziej potrzeba światu i każdemu z nas? Miłosierdzia, miłosierdzia, miłosierdzia!!!

Odpust parafialny ku czci naszego Patrona św. Wojciecha BM.

11:00 – uroczysta Suma Odpustowa z procesją. Sumistą i kaznodzieją będzie ks. Jacek Kaznowski, były proboszcz ze Śleszowic.

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Na nasz Odpust parafialny udało się położyć kostkę brukową przy plebanii i garażach. Drodzy parafianie, mogło się to stać dzięki waszej ofiarności i trosce o utrzymanie Kościoła. Bóg zapłać!!!

Poniedziałek (25.04) – święto św. Marka, ewangelisty. Imieniny abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Medjugorie w Mucharzu

18:00 – Różaniec

19:00 – Msza św. (Koronka Pokoju)

20:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdskim.

Wtorek – uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski.

Środa – 18:30 próba dzieci pierwszokomunijnych.

Czwartek – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfor ,wspomnienie św. Joanny Beretty Mola, wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej.

Piątek – święto św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

18:30 – próba dzieci pierwszokomunijnych

Niedziela (01.05) – Narodowe Czytanie Pisma św. Rozpoczęcie XIV Tygodnia Biblijnego.

Rozpoczęcie Majówek

03.05. – Msza św. przy Grocie Wierchy (godz.15:00)

We Wtorek Wielkanocny nasi najmłodsi ministranci wywalczyli III miejsce w diecezjalnych mistrzostwach w piłce halowej, są trzecią drużyną w Małopolsce. Gratulujemy!

W tym roku przypada 1025 rocz. śm. św. Wojciecha, w związku zapraszamy do udziału w pielgrzymce śladami św. Wojciecha w dniach 6 – 10 czerwca br., którą organizuje ks. Proboszcz ze Śleszowic. Koszt dla 36 osób 1590 zł, jeśli uzbiera się 46 osób koszt będzie niższy o 200 zł.. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Roman Proboszcz w Śleszowicach – tel. 785-683-773.
Dzisiaj Wielkanoc u Prawosławnych. Wszystkim siostrom i braciom z Ukrainy życzymy:

Нехай час Великодня принесе мир і полегшення! Христос воскрес із мертвих!

Khrystos voskres iz mertvykh
Niech czas Wielkanocy przyniesie spokój i ukojenie. Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!