Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 16.04.2023

Główne Uroczystości w krakowskich Łagiewnikach.

Pierwsza Niedziela po Wielkanocy obchodzona jest w Kościele rzymskokatolickim jako Niedziela Miłosierdzia Bożego (zwana też Świętem Miłosierdzia). Jej wprowadzenie zawdzięczamy inicjatywie Ojca Świętego Jana Pawła II, który podążył za wizjonerską inspiracją Świętej Faustyny: „Powiedz, córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym” (Dzienniczek 1074) wprowadził w 2000r. Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Siostra Faustyna przypomina nam, że dzięki Zmartwychwstaniu Jezusa nie dostaliśmy bezpłatnego biletu do Nieba – niezależnie od tego, jak będziemy żyli. Jezus otworzył drzwi, ale sami musimy przez nie przejść. Poza tym Jezus wielokrotnie zapowiadał, że na końcu świata potraktuje wszystkich sprawiedliwie według tego, jak żyli. „Napisz: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej…” (Dzienniczek 1146). Mamy zatem bez ustanku nawracać się, aby doświadczyć Bożego miłosierdzia. Swoją ufność wyrażamy poprzez prostą modlitwę, przekazaną nam przez Świętą Faustynę „Jezu, ufam Tobie!”, koronkę do Bożego Miłosierdzia, wpatrywanie się w obraz Jezusa Miłosiernego, czynienie miłosierdzia.

15:00 – kwietniowe spotkanie II kręgu Domowego Kościoła.

16:30 – parafialna koronka do Bożego Miłosierdzia (17:00 – Msza św.)

Środa - 18:45 - (po Mszy św.) spotkanie POAK na plebanii.

Piątek - Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 18:00 – Msza św.

Niedziela (23.04) - Opust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Wojciecha BM.

W tym roku III Niedziela Wielkanocna, przypada dokładnie w dniu wspomnienia św. Wojciecha (!). Prośmy naszego patrona, abyśmy na nowo przeżyli radość wiary i przynależności do Kościoła. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Dziekan Jan Dziubek. Serdecznie zapraszamy!

Zagórnik Centrum im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego zaprasza na Kurs dla Rodziców i Nastolatków „Pozostańmy w kontakcie” we środę 19.04. g. 18:30. Kurs obejmuje 5 sesji odpracowanych dla wychowujących dzieci od 11do 18 lat, aby wesprzeć i wzmocnić rodzinę. Zapisy na stronie (www.bukowiński.org Pod Linkiem www.forms.gle/cPfbET2ihsS7a3Ay9)

22.04.2023

1. Dorota Polan