Ogłoszenia parafialne 18 Niedziela Zwykła 06.08.2023

I Niedziela miesiąca – święto Przemienienia Pańskiego.

W Lizbonie zakończenie 37 Światowych Dni Młodzieży.

W Krakowie – wymarsz 43 Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

u nas: zmiana tajemnic różańca.

14:00 - wyjazd pielgrzymów do Medjugorje,( spod kościoła).

16:30 – różaniec parafialny, 17:00 Msza św.

w Wadowicach:

Piknik Wojskowy – Spotkanie z żołnierzem Rzeczpospolitej na stadionie sportowym MKS Skawa Wadowice. Uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. czołg Leopard, moździerz samobieżny oraz wiele innych pojazdów wojskowych, rekonstrukcje bitwy, pokaz mody okresu - międzywojennego, strefa gastronomiczna i strefa dla dzieci.

Wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Niedziela (13.08) – święto MB Kalwaryjskiej.

15.08 – w Jaszczurowej odbędzie Konkurs Bukietów Zielonych („Cudowna Moc Bukietów”).

14:00 – Msza św. w kaplicy 15:00 – przejazd bryczkami do Domu Kultury od 15:30 – występy, konkurs, od 19:00 – festyn.

Za dwa tygodnie 20. 08 będzie zbiórka i kiermasz na rzecz Lenny Cholewa, 8 letniej dziewczynki z Krzeszowa, która urodziła się z wrodzoną wadą podudzi i stóp. Dzięki operacjom w USA (11 operacji na prawej nóżce i 5 na lewej) Lena chodzi bez ortez i na własnych nóżkach. Rozpoczął się 3 etap leczenia, który wymaga operacji lewej nóżki w USA (450 tys. zł.). Mężni rodzice Lenki i ona sama, proszą naszą parafie o pomoc i są bardzo wdzięczni za to co otrzymali od nas w ramach podobnej zbiórki.

PARAFIALNE ZMIANY WAKACYJNE (lipiec i sierpień)
MSZE ŚW. w JASZCZUROWEJ
W ŚRODY I PIĄTKI 17:00
KANCELARIA PARAFIALNA W MUCHARZU