Ogłoszenia parafialne 17 Niedziela Zwykła 30.07.2023

W bieżącym tygodniu rozpoczynamy sierpień – miesiąc w którym jesteśmy wezwani do abstynencji w intencji trzeźwości i wolności naszego narodu.
1 sierpnia 2023 r. w portugalskiej Lizbonie rozpoczną się 37. Światowe Dni Młodzieży. Hasłem Spotkania jest fragment z Ewangelii św. Łukasza (Łk.1,39): „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Centralne obchody będą trwały od 1 do 6 sierpnia.

W TVP będą następujące transmisje:

4 sierpnia (piątek) 19:00 – Droga Krzyżowa w Parku Edwarda VII (TVP 3)
5 sierpnia (sobota) 21:30 – wieczorne Czuwanie modlitewne z Papieżem w Parku Tejo, (TVP 3)
6 sierpnia (niedziela) 10:00  - Msza Posłania. (TVP 1)

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Wtorek - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa (02.08) – Odpust „Porcjunkuli,”.

Odpust zupełny można uzyskać w każdym kościele (kaplicy) nawiedzając go i odmawiając pobożnie Ojcze nasz i Wierzę.

I Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych.
16:00 -17:00 spowiedź w Jaszczurowej 17:00 Msza św. 17:00 - 18:00 spowiedź w Mucharzu 18:00 – Msza św.

I Sobota -

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu.
8:00 - Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej.

Niedziela (06.08) – WYRUSZA 43. PiESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA Na Jasną Gorę„WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

14:00 - wyjazd pielgrzymów do Medjugorje, spod kościoła (pielgrzymi uczestniczą we Mszy niedzielnej w swoich parafiach! ).

15:00 - Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprasza na Piknik Wojskowy – Spotkanie z żołnierzem Rzeczpospolitej na stadionie sportowym MKS Skawa Wadowice. Uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. czołg Leopard, moździerz samobieżny oraz wiele innych pojazdów wojskowych, będą pokazy spadochronowe, strzelnica ASG, pole minowe, rekonstrukcje bitwy, pokaz mody okresu - międzywojennego, strefa gastronomiczna i strefa dla dzieci.

Na czas wakacji życzymy wszystkim; Bożego oddechu!!!