Ogłoszenia parafialne 12 Niedziela Zwykła 20.06.2021

Zbiórka pieniędzy (przed kościołem i kaplicą) na Fundację Agape pomagającą osobom chorym i niepełnosprawnym(chociażby w upragnionym wyjeździe wakacyjnym). W pracę w fundacji zaangażowany jest nasz wikariusz - ks. Szymon. Jesteśmy wdzięczni za każdy złożony dar oraz pomagającym w zbieraniu członkom POAK oraz Grupy Młodych

17:00 – Msza Święta z udziałem kandydatów do bierzmowania i adoracja czuwania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

17:00 spowiedź młodzieży bierzmowanej i ich rodzin,

18:00 – Msza Święta z udziałem kandydatów do bierzmowania i adoracja czuwania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Wtorek –

18:00 – Bierzmowanie 25 dziewcząt i chłopców w parafii mucharskiej

Środa – Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych ojców.

Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny ks. Prałata, którego polecamy Bożej opiece.

Piątek –

9:30 – Msza św. zakończenia roku szkolnego dla uczniów Szkoły Jana Pawła w Mucharzu.

Medjugorie w Mucharzu

19:00 – Różaniec
20:00 – Msza św. (Koronka Pokoju)
20:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdskim.

Mucharska pielgrzymka do Medjugorje: 08.08 – 15.08 2021. (osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem).

W nawiązaniu do treści dekretu z dnia 17 października 2020 roku Konferencji Episkopatu Polski nasz metropolita Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuję udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Przypominamy, że „wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od swego własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK nr 2181).

Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni. Na najbliższą sobotę 26 czerwca zapraszamy:

1. Pani Urszula Kolasa
  2. Pani Izabela Łopata