Ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024

Rozpoczęliśmy Wielki Post 2024, nową drogę paschalną, prowadzącą do Zmartwychwstałego Pana.

Tegoroczny Wielki Post przygotowuje nas do Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego rozpoczynającego się w Wielki Czwartek (28.03). Po Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem.

12:00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez S. Pasjonistki.

15:30 – parafialna Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16:00 – I Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tegoroczny cykl rozważań pasyjnych zatytułowany jest „Witaj, dobry Krzyżu, weź mnie od ludzi i zwróć mnie Chrystusowi”. Dzisiejsze rozważanie: „Czasy odstępstwa – czasem Antychrysta”.

17:00 – Msza św.

Czwartek – święto Katedry św. Piotra, apostoła.

Piątek –

17:30 – Droga Krzyżowa.

Sobota –

15:00 – lutowe spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela (25.02). Medjugorie w Mucharzu

17:00 – Msza św. (Koronka Pokoju)

18:00 – Różaniec

19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdskim.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

PIĄTKOWE DROGI KRZYŻOWE - w Mucharzu o g. 17:30
- w Jaszczurowej o godz. 17:30

Niedzielne Drogi Krzyżowe - w Mucharzu po Mszy św. o g. 11:00
- w Jaszczurowej po Mszy o godz. 8:30

GORZKIE ŻALE - kościół parafialny o g. 16:00 (Niedziela)

10.03 – 13.03 (od IV Niedzieli W. Postu) - parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne.

17.03 (V Niedziela W. Postu) - Wielkopostna Parafialna Niedziela Krwiodawstwa.

24.03 (Niedziela Palmowa) – Droga Krzyżowa drogami Mucharza.

Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Postu z „Gościem Niedzielnym” W najnowszym numerze katecheza o modlitwie. Dzieci zachęcamy do regularnego uczestniczenia w piątkowych Drogach Krzyżowych. Na I Drodze Krzyżowej otrzymały one, książeczkę „Módl się z Jezusem”, którą zilustrują obrazkami z uczestnictwa z następnych DK.

Uprzejmie powiadamiamy, że Marcin Skowron (nasz parafianin), alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, dnia 8 maja 2024 roku, ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu.

24.02.2024

1. Zuzanna Miś