Odpust wewnętrzny p.w. Matki Bożej Różańcowej

Suma Odpustowa z procesją różańcową 5 ołtarzy (5 tajemnic). W tym roku obchodziliśmy odpust jako dziękczynienie za beatyfikację założycielki Żywego Różańca bł. Paulinę Jaricot. W czasie uroczystości wręczono medale św. Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej dla długoletnich zelatorów: Marii Zadora i Franciszka Targosza z Jaszczurowej.

św. Pio:
„Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze (…). Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa. Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości”.