Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
-

A

+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

"Rodzina Rodzinie" - polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie

W minioną niedzielę 13 grudnia 2020 z Inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przeprowadzona została zbiórka w ramach inicjatywy Caritas Polska pt: "Rodzina Rodzinie". Akcja polega na objęciu wsparciem rodzin z ogarniętej i zniszczonej wojną Syrii. W naszej parafii zbiórka wyniosła 3000 zł. Bóg zapłać za wszelką hojność i ofiary
Pomogliśmy dwóm konkretnym rodzinom. Poniżej krótki opis sytuacji każdej z nich:

  1. Samia jest 72 letnią wdową. Mieszka w Aleppo z synem i córką. Suman ma 38 lat a Rima ma 44 lata. Mąż Samii umarł w czasie wojny. Została bez środków do życia. Syn nie ma pracy, jedynie Rima pracuje dorywczo jako sekretarka. Nie maja żadnej pomocy finansowej a dochody Rimy nie wystarczają na zakup podstawowych artykułów dla rodziny. Są z kościoła syriacko - prawosławnego.
  2. Fadi ma 51 lat a jego żona Anahid a 58 lat. Mieszkają w Aleppo z córką Christeaną, która ma 19 lat. Córka studiuje na uniwesytecie. Mąż stracił pracę i obecnie rodzina nie ma żadnych dochodów, ani wsparcia finansowego. Są w bardzo trudnej sytuacji materialnej.należą do kościoła syriacko - prawosławnego.

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111

34-106

Mucharz

parafiamucharz@op.pl