Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31.03.2024

6:00 – Rezurekcja.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim parafianom i gościom najlepsze życzenia:

Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia nas radością, pokojem, nadzieją i miłością.
Niech blask poranka wielkanocnego opromienia naszą codzienność tak,
byśmy potrafili dzielić się z innymi wiarą w zwycięstwo: dobra nad złem,
miłości nad nienawiścią i obojętnością, prawdy nad fałszem, życia nad śmiercią.

Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi!!! Alleluja!!!

Okres Wielkanocny to 50 dni radości. Trwa on od Niedzieli Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ten czas obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, jako "Wielką Niedzielę".

Osiem pierwszych dni Okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości, mają więc one charakter bardzo uroczysty. Wynika to z faktu, że prawda o Zmartwychwstaniu - największa i najradośniejsza powinna stać się osobistym przeżyciem każdego chrześcijanina.

Ostatnim dniem oktawy wielkanocnej jest II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia. Bożego. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczone przy ołtarzu.

Poniedziałek Wielkanocny – składka na UPJP II. Msze św. w porządku niedzielnym.

I Piątek – ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

17:30 - 18:00 spowiedź w Mucharzu i Jaszczurowej. (Odwiedzin chorych nie będzie).

Po Mszy św. wieczornej w Mucharzu - adoracja Najświętszego Sakramentu Domowego Kościoła.

I Sobota -

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu. 8:00 - Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (07.04)

Uroczystości w krakowskich Łagiewnikach.

Składamy serdeczne podziękowania za ogrom pracy, modlitwy i ofiary w czasie Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego; Pani kościelnej Sylwii, organiście Szymonowi, Służby Liturgicznej: scholii, ministrantom, lektorom, ks. Andrzejowi za świetne przygotowanie liturgii, ks. Prałatowi, harcerzom - stroicielom grobu i ciemnicy, strażakom, grupom modlitewnym, wszystkim adorującym i czuwającym, ofiarodawcom paczek świątecznych. Bóg zapłać – Alleluja!!!

06.04.2024

1. Stanisława Prorok