Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 24.03.2024

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień

Uroczysta procesja przed Mszą o 11:00. Święcenie palm na wszystkich Mszach św. Kiermasz Świąteczny (palm i stroików wielkanocnych) zorganizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno -Edukacyjno - Wychowawczy w Tarnawie Górnej. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

16:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tegoroczny cykl rozważań pasyjnych zatytułowany jest „Witaj, dobry Krzyżu, weź mnie od ludzi i zwróć mnie Chrystusowi”. Dzisiejsze rozważanie: „Hineni – Mów Panie, bo twój sługa słucha”. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

18:00 - (po Mszy o 17:00) Wielka Droga Krzyżowa Drogami Mucharza (kościół, droga gminna, dawna droga krajowa, droga cmentarna, kościół). Serdecznie zapraszamy!!!

Narodowy Dzień Świętości Życia - zakończenie Nowenny w intencji Ojczyzny i poszanowania świętości życia ludzkiego. Papież Franciszek w czasie środowej audiencji powiedział: „ Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych. Z serca wam błogosławię”.

Wielki Poniedziałek (25.03) – Medjugorie w Mucharzu

17:00 – Różaniec, 18:00 – Msza św. (Koronka Pokoju) 19:00 – Droga Krzyżowa, 20:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wieka Środa -

od 8:00. spowiedź i odwiedziny chorych, 18:30 – 20:00 wieczorna spowiedź świąteczna (w Mucharzu).

20:00 – spotkanie Kręgu Biblijnego. (Uroczystość Zwiastowania NMP i adopcja duchowa dziecka poczętego przeniesiona na 08.04)

W. Czwartek – rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej (28.03 - 15.06)

10:00 – zbiórka ministrantów i lektorów (w kościele).

Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22:00.

WIELKI PIĄTEK – Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego (wznowienie adoracji od 7:00).

17:30 – Droga Krzyżowa 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej – zaciągniecie straży przez harcerzy strażaków, 21:00 – adoracja młodzieży z naszej parafii i kandydatów do bierzmowania , 22:00 – Domowy Kościół, 23:00 – POAK, 00 – Żywy Różaniec i Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: 3 posiłki dwa lekkie, jeden do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zalecana jest do Wigilii Paschalnej.

WIELKA SOBOTA – Misterium Paschy Pana.

Poświęcenie pokarmów: Mucharz – 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

Jaszczurowa – 10:00.

Skawce – 12:00.

18:00 – Liturgia Paschalna. Poświęcenie ognia i paschału, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (prosimy o przyniesienie świec), Liturgia Eucharystyczna.

NIEDZIELA WIELKANOCNA – ZMARTWYCHWSTANIA 6:00 – Rezurekcja.

Kosze Miłosierdzia czekają na produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla potrzebujących.

1. Anna Krupa
  2. Jerzy Sikora