Ogłoszenia parafialne - 6 Niedziela Zwykła - 11.02.2024

Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.

Msze z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych: 8:30 - w Jaszczurowej, 11:00 - w Mucharzu.

III niedziela 40 godzinnego Nabożeństwa Eucharystycznego, przygotowującego wiernych do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

W Jaszczurowej adoracja: od zakończenia Mszy św. o 8:30 do 12:00.

W Mucharzu od 12:00 do 17:00. Serdecznie zapraszamy do trwania na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym. 16:30 – Kornka do Krwi Chrystusa.

Środa Popielcowa – rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Przed wierzącymi 40 dni pokuty i nawrócenia. „Przyjmijmy Wielki Post jako okres mocny duchowo, w którym Jego Słowo jest ponownie skierowane do nas: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Jest to czas nawrócenia, czas wolności”. (słowa papieża Franciszka z orędzia na Wielki Post 2024.)

Msze z posypaniem głów popiołem: w Mucharzu o godz. 6:30 i 18:00
w Jaszczurowej o godz.18:00.

Podejmując apel Przewodniczącego KEP Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. Składka środowa będzie przeznaczona własnie na ten cel.

Obowiązuje post ścisły, tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek roku.

Piątek – Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja i 17:30 Droga Krzyżowa (prowadzone przez POAK ), 18:00 – Msza św.

Niedziela - Wyjazd pielgrzymów do Wieliczki o godz. 4:45

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

PIĄTKOWE DROGI KRZYŻOWE

– w Mucharzu o g. 17:30

- w Jaszczurowej o godz. 17:30

Niedzielne Drogi Krzyżowe

- w Mucharzu po Mszy św. o g. 11:00

- w Jaszczurowej po Mszy o godz. 8:30

GORZKIE ŻALE - kościół parafialny o g. 16:00 (Niedziela)

Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Postu z „Gościem Niedzielnym” jak zawsze b. ciekawym. Ponadto jest już do nabycia „GOŚĆ EXTRA” Wielki Post z Pasją. Dzieci zachęcamy do regularnego uczestniczenia w piątkowych Drogach Krzyżowych. Na I Drodze Krzyżowej otrzymają książeczkę „Módl się z Jezusem”, a na następnych, obrazki które zilustrują ten modlitewnik.

17.02.2024

1. Anna Michałowicz