Ogłoszenia parafialne - 4 Niedziela Wielkanocna - 21.04.2024

Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Parafialny Odpust ku czci naszego patrona św. Wojciecha BM.

11:00 – uroczysta Suma z udziałem naszego rodaka Ks. Prałata Józefa Proroka, obchodzącego jubileusz 60 - lecia kapłaństwa, któremu składamy najcieplejsze życzenia zdrowia i pogody ducha. Niech Serca Jezusa, Maryi i św. Józefa, napełnią Jego kapłańskie serce, miłością Bożą Po Sumie – procesja.

17:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wtorek – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

Czwartek (25.04) - święto św. Marka ewangelisty. Imieniny abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Medjugorie w Mucharzu

17:00 – Różaniec. 18:00 – Msza św. (Koronka Pokoju). 19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdskim.

Zapraszamy do duchowego włączenia się w nabożeństwo „Adoracji Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu”, która odbywa się 25 dnia każdego miesiąca na pamiątkę Wcielenia, czyli rozpoczęcia ziemskiego życia Syna Bożego. Polega ono na indywidualnym nawiedzeniu dowolnej świątyni i adoracji Pana Jezusa w milczeniu – sacrum silentium - przez co najmniej kwadrans. Zachęcamy też do wzięcia udziału w Eucharystii i ofiarowania jej w intencji przebłagalnej. Nabożeństwo to jest jednym z elementów Wielkiej Nowenny Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu. J.E ks. abp Marek Jędraszewski przesyła błogosławieństwo osobom włączających się w te dzieła.

W naszej Archidiecezji został ustanowiony szlak św. Wojciecha. Zachęcamy do zabrania paszportów pielgrzyma, w których znajdują się miejsca na pieczątki. Szlak obejmuje 10 parafii p.w. św. Wojciecha w Archidiecezji Krakowskiej. Nawiedzając daną parafię i modląc się w niej, należy przybić pieczątkę w wyznaczonym miejscu. Po zebraniu wszystkich pieczęci paszport należy przekazać osobiście lub pocztą do Parafii św. Wojciecha w Krakowie na os. Bronowickim. Dzięki temu można otrzymać Certyfikat Czciciela św. Wojciecha.

Przedszkole Prowadzone przez Siostry Pasjonistki w Mucharzu informuje, że nadal trwa rekrutacja na rok 2024/2025. Przedszkole oferuje: Placówkę bezpieczną i przyjazną każdemu dziecku Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną Zajęcia zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego Dogodne godziny otwarcia od 6:30 do 17:00

Pełne wyżywienie, posiłki przygotowywane w przedszkolu Miesięczna opłata za pobyt dziecka w placówce (czesne) to: Pierwsze dziecko 350 zł Drugie dziecko 200 zł. W ramach czesnego dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach takich jak: język angielski, religia, rytmika, zajęcia plastyczne. Pozostało jeszcze kilka miejsc wolnych. Serdecznie zapraszamy do naszego Przedszkola!

1. Anna Prorok
  2. Agnieszka Polański