Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Zwykła 17.01.2021

XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Wspomnienie św. Antoniego, opata.

14:00 – Msza św. pogrzebowa śp. Adama Gronkiewicza.

16:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia 17:00 – Msza św.

Poniedziałek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (do 25.01.).

Wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Środa – wspomnienie św. Sebastiana, męczennika.

Czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci.

Piątek – wspomnienie św. Pallottiego, prezbitera. Dzień Dziadka.

II Niedziela Słowa Bożego.(24.01.)

Dzień modlitwy w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji oraz zbiórka datków przed kościołami na ten cel.

Zbiórka do puszek (przed kościołem i kaplicą) na rzecz rodzin w Syrii w ramach akcji „Rodzina Rodzinie” – polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie (projekt Caritas Polska) - wyniosła 4050,00 zł. Serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać!

Rodziny z Alepppo, którym pomagamy....

Samia jest 72 letnią wdową. Mieszka w Aleppo z synem i córką. Suman ma 38 lat a Rima ma 44 lata. Mąż Samii umarł w czasie wojny. Została bez środków do życia. Syn nie ma pracy, jedynie Rima pracuje dorywczo jako sekretarka. Nie maja żadnej pomocy finansowej a dochody Rimy nie wystarczają na zakup podstawowych artykułów dla rodziny. Są z kościoła syriacko - prawosławnego.

Fadi ma 51 lat a jego żona Anahida 58 lat. Mieszkają w Aleppo z córką Christeaną, która ma 19 lat. Córka studiuje na uniwersytecie. Mąż stracił pracę i obecnie rodzina nie ma żadnych dochodów, ani wsparcia finansowego. Są w bardzo trudnej sytuacji materialnej. należą do kościoła syriacko – prawosławnego.

Transmisja parafialnej Mszy św. (niedzielnej i świątecznej) - 11:00 (na Facebooku i YouTube).

23.01.2021

1. Małgorzata Kupczyk