IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

16:30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 17:00 – Msza Święta

Poniedziałek – Roraty o 18:00.

Wtorek – Roraty o 18:00.

Środa – Spowiedź parafialna: 15:30 – 18:00 w Jaszczurowej.

15:30 -18:00 i 19:00 -20:00 w Mucharzu.

Czwartek – Wigilia ostatnie Roraty o 6:30.

Pamiętajmy o religijnym wymiarze wieczerzy wigilijnej. Zaprośmy Jezusa do świątecznego stołu przez odczytanie Bożonarodzeniowej Ewangelii Łk (2, 1- 20), modlitwę, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd.

22:00 – Pasterka w Jaszczurowej.

Piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia.

Uroczysta Pasterka w Mucharzu o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Życia SOS, a z Mszy z dnia na Stolicę Piotrową. Msze św. w porządku niedzielnym.

Sobota – II Dzień Świat Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

Składka przeznaczona jest na Papieski uniwersytet Jana Pawła w Krakowie. Msze św. w porządku niedzielnym.

Niedziela – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł.

Transmisja parafialnej Mszy św. świątecznych i niedzielnych - 11:00 oraz Pasterki z Mucharza o 24:00 (na Facebooku i YouTube)

Rodzina Rodzinie – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie projekt Caritas Polska. W ostatnią niedziele Nasza Parafia objęła wsparciem finansowym dwie konkretne rodziny z Syrii z Aleppo na okres 12 miesięcy. Zbiórka wyniosła 3000 zł, Wielkie Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Szczegółowy opis wspieranych rodzin znajduje się na stronie internetowej.

Światełko betlejemskie zostanie przekazane przez naszych harcerzy w poniedziałek 21 grudnia 2020 przed Mszą Świętą roratnią. Będzie dostępne do Mszy Św. Porannej 24 grudnia 2020 czyli do Wigilii Bożego Narodzenia. W Jaszczurowej Światełko betlejemskie będzie dostępne w najbliższą środę, 23 grudnia 2020 w godzinach spowiedzi świętej czyli od 15:30 do 18:00.

26 XII 2020

1. Barbara Miś