Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania 04.04.2021

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał!!!
Drodzy Parafianie!!!

Zanurzeni w Misterium Paschalnym,
mocą Ducha głośmy radosne przesłanie:
„Jezus Chrystus żyje i chce przemienić nasze życie w Nowe Życie,
pełne pokoju i miłości”.
Spełnijmy życzenia Pana, abyśmy odnajdywali Zmartwychwstałego
w danej nam rzeczywistości:
w naszej wspólnocie parafialnej, w naszych rodzinach i w naszych odnowionych sercach.

Serdecznie pozdrawiamy.
Z radosnym Alleluja!!!
Kapłani mucharscy.

Składamy serdeczne podziękowania za ogrom pracy, modlitwy i ofiary w czasie Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego; pani kościelnej,Sylwii, organiście Szymonowi, reaktywowanej Służby Liturgicznej ks. Szymonowi za świetne przygotowanie liturgii, ks. Prałatowi za nieustający dyżur w konfesjonale siostrom Pasjonistkom, strażakom, stroicielom grobu i ciemnicy, grupom modlitewnym, wszystkim adorującym i czuwającym, włączającym się w liturgie. Bóg zapłać – Alleluja!!!

Obchód Świąt Wielkanocnych, najważniejszych ze wszystkich, obejmuje osiem dni, tzn. Oktawę Wielkanocną, tak więc w najbliższy piątek nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Poniedziałek Wielkanocny II Dzień Świąt Zmartwychwstania –

tradycyjnie składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

2 Wielkanocna Niedziela czyli Miłosierdzia Bożego –

uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

Zbiórka do puszek (przed kościołem i kaplicą) na rzecz rodzin w Syrii w ramach akcji patronackiej „Rodzina Rodzinie – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie” (projekt Caritas Polska). Po raz piąty zbiórkę przeprowadzą członkowie POAK. W gablocie i na stronie internetowej parafii, można znaleźć życzenia wielkanocne dyr Caritas Polska dla wszystkich darczyńców w/w projektu.

Transmisje online, parafialnych Mszy św. niedzielnych i świątecznych o 11:00 (na Facebooku i YouTube).

11.04.2021

1.