Ogłoszenia parafialne Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

Duch Święty jest nam dany, abyśmy mieli życie Boże (czytaj miłość) w sobie i uzdalnia nas do budowania komunii – jedności.
Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.

„Krew dla Karola” Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu
Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać tak bardzo potrzebną krew - do domu parafialnego Stara Szkoła, przy kościele - w godzinach od 8:00 do 12:00 (rejestracja).

Warunki do spełnienia to: – od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości)- nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka, być po lekkim posiłku – ponadto osoby które się szczepiły na covid mogą oddać krew jeżeli upłynęły od dnia szczepienia 48 godziny (Pfizer i Moderna) i 14 dni (Astrazeneca i Johnson).

16:30 – parafialne nabożeństwo majowe.

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o 18:00 (w Mucharzu).

Wtorek –

Medjugorie w Mucharzu

18:00 – dwie części Różańca

19:00 – Msza św. (Koronka Pokoju)

20:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdskim.

Środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

18:30 – (po Mszy) próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły z Mucharza.

Czwartek –

18:00 (po Majówce) – próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły z Jaszczurowej.

Piątek –

18:30 – (po Mszy) spowiedź i próba dzieci rocznicowych (klas IV).

Sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

9:00 – świecenia kapłańskie w katedrze na Wawelu.

Niedziela (30.05.) – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

11:00 – rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
TYDZIEŃ (Pn – Sb) – 17:30
NIEDZIELA – 16:30
(w Jaszczurowej Pn – Sb 17:30)

Pierwsza Komunia Święta – Niedziela 13 czerwca (Jaszczurowa g. 11:00, Mucharz g. 12:30).
Bierzmowanie – wtorek 22 czerwca (g. 18:00).

Da Bóg, mucharska pielgrzymka do Medjugorje: 08.08 – 15.08 2021.

Transmisja Parafialnej Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej o godz. 11:00 (Facebook i Youtube). Link także na naszej stronie internetowej.