+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

Ogłoszenia parafialne Niedziela Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

„Po dorocznym obchodzie Misterium Paschalnego nic nie jest Kościołowi droższe, jak obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego i Jego pierwszych wystąpień. To dokonuje się w okresie Narodzenia. Okres Narodzenia zaczyna się od I Nieszporów Narodzenia Pańskiego i trwa aż do niedzieli po Objawieniu, czyli do niedzieli po dniu 6 stycznia włącznie.

Drodzy parafianie i goście:

Niech Boża Dziecina w Tajemnicy Swego Narodzenia napełni nas darem duchowej wrażliwości na Boga i drugiego człowieka. Obdarzy nas sercami i oczami zdolnymi rozpoznać Boga w tym, co jest nam szczególnie bliskie i drogie: w naszych małżeństwach, dzieciach i rodzinach. Niech sprawi, że nasze życie na nowo nabierze kolorów i świeżości, chrześcijańskiej pogody ducha i całkowitego zawierzenia Bogu !!!
Błogosławionego Bożego Narodzenia - życzą kapłani mucharscy….

Serdeczne podziękowania dla ofiarodawców choinek, dla ścinających i transportujących je, budowniczych szopki, strojących kościół, ofiarodawców darów na paczki dla potrzebujących. Naszych drogich pracowników kościelnych. Bóg zapłać!!!

Poniedziałek - II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

Składka mszalna przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Wtorek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina na Mszy o 6:30.

Środa – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

Piątek – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

16:00 – grudniowe spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Mszy św. w Jaszczurowej nie będzie. Kancelaria nieczynna.

Sobota (31.12) – św. Sylwestra - ostatni dzień roku 2022.

17:00 – Msza św. w Jaszczurowej.

18:00 – Msza św. z nieszporami w Mucharzu.

Nabożeństwo dziękczynno - błagalne z zapaleniem lampionów na pamiątkę naszych zmarłych w 2022r. Po nabożeństwie rodziny zmarłych prosimy o zaniesienie lampionów na mogiły bliskich.

Niedziela (01.01) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Oktawa Narodzenia Pańskiego.

Wizyta Duszpasterska „Kolęda” - Ks. wikariusz Andrzej Kubieniec

Wtorek 27 XII od godz.13:00

od Domu Nauczyciela, Hazuka, Ficków, „Górka”, Rzędziówka, oś., Słoneczne, Prejsówka (do r. Warchoł)

Środa 28 XII od godz. 13:00

od rodzin Siemieńców, Marców, Tłoków, . Marcowej, kolo Panienki, Rusin i Jończy, domy po obu stronach drogi w kierunku Borowiny do Gołbów, Chmielowskich.

Czwartek 29 XII od godz. 9:00

od Koniecznych (Łagoszów) i Fludrów w dół, domy za Urzędem Gminy do Lipy, zakończenie u Janusza Cholewki.

Piątek 30 XII od 9:00

Nowe Osiedle – od Jastrzębskich do Harbutów.

Sobota 31 XII od godz. 9:00

Borowina Mucharska - od Misiów, Rybaków, do Madejów, dalej od Burych, Kwaków, w dół starej drogi do Palecznych.

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111