Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 27.11.2022

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny z hasłem nowego programu duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do  uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

Roraty w naszej parafii „Z narodzeniem Jezusa było tak…”: od poniedziałku do piątku o 18:00, w soboty o 7:00. Tegorocznym przewodnikiem roratnim będzie św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Zapraszamy więc szczególnie na Roraty: dzieci z lampionami, babcie i dziadków z modlitewną prośbą w sercu, aby ich dzieci i wnukowie zachowały wiarę.

Maranatha – Przyjdź Panie Jezu.

16:30 – Różaniec z wypominkami.

Wtorek -

19:00 – Domek Zmartwychwstania w Mucharzu.

Środa – święto św. Andrzeja, Apostoła.

Imieniny naszego wikariusza ks. Anrzeja, którego powierzamy opiece Jezusa i Maryi.

I Czwartek -

17:30 -spowiedź kandydatów do bierzmowania.

18:00 – Msza św. Roraty

I Piątek -

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych.

17:00 - 18:00 spowiedź w Mucharzu i Jaszczurowej 18:00 – Msze św. Roraty

Po Mszy św. wieczornej w Mucharzu - adoracja Najświętszego Sakramentu, Domowego Kościoła.

I Sobota - wspomnienie św. Ksawerego, prezbitera.

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu.

8:00 - Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej.

17:30 – Różaniec w intencji Ojczyzny.

II Niedziela (04.12) Adwentu -

XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek.

XXXVII Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu „i ty możesz zostać św. Mikołajem”

Chcących oddać krew - zapraszamy na Plebanie w godzinach od 8:00 do 12:00.

Każdy dawca ma: darmowe badania - miły upominek (paczkę) - zwolnienie z pracy na 1 dzień (L4). Warunki do spełnienia to: - od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości) - nie być po spożyciu alkoholu - nieprzebyta żółtaczka - być po lekkim posiłku.

03.12.2022

1. Agata Markuś