Ogłoszenia parafialne 9 Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021

„Tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i życia chrześcijańskiego. Tylko sam Bóg, objawiając się, może pozwolić poznać się jako Ojciec, Syn i Duch Święty” (KKK) „Tajemnica Trójcy, w żadnym wypadku nie jest suchą prawdą przekazaną naszemu rozumowi, jest życiem mieszkającym w nas i nas wspierającym”( św. Jan Paweł II).

W Śleszowicach prymicje nowowyświęconego księdza Wojciecha Mikołajka.

11:00 – Msza św. rocznicowa I Komunii.

Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP.

17:30 – ostatnie nabożeństwo majowe.

Wtorek (01.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka.

Czerwiec miesiąc poświęcony NSPJ. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy po Mszy porannej lub wieczornej (w niedziele przed Mszą wieczorną).

17:00 – Próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w Mucharzu

18:00 – krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania

Środa (02.06) –

18:30 – (po mszy wieczornej) – próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w Jaszczurowej

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało.

„W świętej Eucharystii jest prawdziwie obecny Chrystus, który dla nas umarł i zmartwychwstał. W konsekrowanym Chlebie i Winie pozostaje wśród nas ten sam Jezus z Ewangelii, którego spotkali apostołowie i za którym poszli, którego widzieli ukrzyżowanego, zmartwychwstałego, którego ran dotknął Tomasz, po czym oddał Mu cześć wołając: «Pan mój i Bóg mój!»” (św. Jan Paweł II)

Msze św. w Mucharzu: 7:00, 10:00 z procesją, 17:00, Jaszczurowa: 8:30.

w Jaszczurowej w oktawie tyko w niedziele i I sobotę o 8:00.

W tym roku wracamy do tradycyjnej trasy procesji (po Mszy św. o 10:00): od kościoła do „Panienki”i z powrotem.

Zapraszamy do licznego udziału w procesji, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, rodziny dzieci które przyjmą I Komunie, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, młodych i starszych, służby mundurowe. Na trasie procesji dekorujmy domy akcentami religijnymi.

Oktawa Bożego Ciała: Msze św. z procesją o 18:00, w niedzielę o 11:00.

I Piątek –

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych.

17:00 – 18:00 spowiedź w Mucharzu.

Po Mszy św. wieczornej w Mucharzu - adoracja Najświętszego Sakramentu Domowego Kościoła.

I Sobota –

7:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Mucharzu.

8:00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie w Jaszczurowej.

Niedziela - 6 czerwca - Akcja "Rodzina Rodzinie - Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie" - po raz 7 zbiórkę na rzecz rodzin w Syrii przeprowadzą członkowie POAK

Bardzo dziękujemy za oddaną „Krew dla Karola” w czasie ostatniej Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu było to 41 osób, ponadto dziękujemy kolejnym osobom, które b. chciały to uczynić, a była przeszkoda (ponad 15). Bóg zapłać!!!

Pierwszej Komunia Święta – Niedziela 13 czerwca (Jaszczurowa g. 11:00, Mucharz g. 12:30).

Bierzmowanie – wtorek 22 czerwca (g. 18:00).

Mucharska pielgrzymka do Medjugorje: 08.08 – 15.08 2021. (osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem).

Transmisja Parafialnej Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej o godz. 11:00.

05.06.2021

1.