+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

Ogłoszenia parafialne 7 Niedziela Zwykła 20.02.2022

Drugie 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne przygotowujące wiernych do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Jezus Eucharystyczny czeka na adorującą obecność naszych serc. W Jaszczurowej adoracja; od zakończenia Mszy św. do 12:00, w Mucharzu adoracja; od 12:00 do 17:00.

16:30 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wtorek – święto Katedry św. Piotra, apostoła.

Środa – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

po Mszy wieczornej – spotkanie POAK na plebani.

Piątek (25.02) - Medjugorie w Mucharzu

17:00 – Różaniec

18:00 – Msza św. (Koronka Pokoju)

19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdskim.

Sobota -

16:00 – Msza św. w intencji Koła Łowieckiego Cietrzew, wręczenie najwyższego odznaczenia myśliwskiego.

Niedziela (27.02) – odnowienie przyrzeczeń ślubnych na wszystkich Mszach świętych.

Prosimy małżonków o uczestniczenie razem w tej samej Mszy św. i bliskiej odległości.

W dniu wczorajszym nasi młodsi ministranci w rozgrywkach piłki nożnej awansowali do etapu diecezjalnego. Jest to pierwszy raz w historii służby liturgicznej naszej parafii. Tym bardziej się cieszymy, serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Wszystkim naszym ministrantom dziękujemy za udział w turnieju i wytrwałą walkę.

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej

„Największa jest miłość”

Mucharz Parafia św. Wojciecha BM 28.02.2022

Peregrynacja to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa. Jest to także czas radosnego dziękczynienia za dar każdego małżeństwa i rodziny, w których objawia się miłość samego Boga. Ważnym elementem tego dziękczynienia jest rozpoznanie łaski, jaka wypływa z samego sakramentu małżeństwa. Jest to też czas, błagania o ocalenie małżeństw będących w kryzysie i rodzin rozbitych.

Poniedziałek 28.02

16:00 – uroczyste przywitanie ikony

17:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, w której zawierzymy rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

18:30 – Różaniec do 21:00 – czuwanie modlitewne

Wtorek 01.03

8:00 – 15:00 – czuwanie grup parafialnych, dzieci szkolnych

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie peregrynacji. Starajmy się wygospodarować nasz czas w ten sposób, by znaleźć czas na wspólną modlitwę szczególnie na poniedziałkową peregrynację.

Sprzątanie kościoła

26.02.2022