Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
-

A

+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

Ogłoszenia parafialne 27 Niedziela Zwykła 02.10.2022

I Niedziela miesiąca.
Wewnętrzny Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. W tym roku obchodzony jako dziękczynienie za beatyfikację założycielkę Żywego Różańca bł. Paulinę Jaricot.

11:00 – Suma Odpustowa z procesją różańcową 5 ołtarzy (5 tajemnic). W czasie uroczystości zostaną wręczone medale św. Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej dla długoletnich zelatorów: Marii Zadora i Franciszka Targosza z Jaszczurowej. Zmiana tajemnic różańca na procesji różańcowej.

Porządek nabożeństw różańcowych w październiku.

w Mucharzu: w tygodniu (od pn. do sob.) – 17:30 w Niedziele – 16:30

w Jaszczurowej - 17:30.

Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski wystosował prośbę do wiernych, aby w czasie odmawiania różańca w kościele, przez cały październik, pierwszą tajemnice odmawiać za pokój na Ukrainie, a drugą za naszą Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w Różańcu w kościele czy kaplicy. Dzieci będą mogły kolekcjonować tytuły MB na plakacie „Matka wielu imion”.

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Środa – wspomnienie św. Faustyny, Kowalskiej, dziewicy.

I Czwartek – Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kl. VIII):

17:00 – spowiedź, 17:30 – nabożeństwo różańcowe, 18:00 – Msza św.

I Piątek – wspomnienie NMP Różańcowej.

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych.

17:00 -17:30 spowiedź w Jaszczurowej 17:00 - 18:00 spowiedź w Mucharzu.

Po Mszy św. wieczornej w Mucharzu - adoracja Najświętszego Sakramentu, Domowego Kościoła.

Sobota (8.10) -Dróżki Za zmarłych w Kalwarii Zebrzydowskiej z przewodnikiem ks. Prałatem Janem Marciszem.

Wyjazd autobusu: Mucharz – 7:30, Jaszczurowa – 7:45, Koziniec – 8:00, Świnna Poręba – 8:05,
Wadowice – 8:15, Msza św. w Kalwarii – 9:00, wyjście na Dróżki z pl. Rajskiego – 9:45. Zapisy do czwartku (w zakrystii, kancelarii). Serdecznie zapraszamy!!!

św. Pio:
„Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze (…). Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa. Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości”. 

O Kościół otwarty na wszystkich (intencja apostolstwa modlitwy X 2022) Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111

34-106

Mucharz

parafiamucharz@op.pl