+ A
Rozwiń wyszukwiarkę

Ogłoszenia parafialne 23 Niedziela Zwykła 05.09.2021

I Niedziela miesiąca –

W kościołach w Polsce odczytywany jest dzisiaj list biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej.

XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwari Zebrzydowskiej.

9:00 – Droga Krzyżowa (początek „u Piłata”).

11:30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, sprawowana pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym (Caritas Polska).
Zmiana tajemnic Rózańca: w Jasczurowej - po Mszy niedzielnej, w Mucharzu - na parafialnym nabożeństwie rozańcowym o 16:30 (dla Róż Domowego Koscioła i Młodych po „Sumie”).

15:30 - coroczna Msza św.. w Brańkówce przy wizerunku Częstochowskiej i Brańkowskiej Pani. Serdecznie zapraszamy!!!

Środa – święto Narodzenia NMP.

Drózki Kalwaryjskie Parafii św. Wojciecha w Mucharzu i Matki Bożej Pocieszenia w Świnnej Porębie.

Piątek (10.09) - Dróżki Pana Jezusa i Sobota (11.09) - Dróżki Matki Boskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem Ks. Prałata Jana Marcisza.

Wyjazd autobusu (pt. i sob.) : Mucharz – 7:30, Jaszczurowa – 7:45, Koziniec – 8:00, Świnna Poręba – 8:05, Wadowice - 8:15, Msza św. w Kalwarii – 9:00, wyjscie na dróżki z pl. Rajskiego – 9:45.

Zapisy do środy (w zakrystii). Serdecznie zapraszamy!!!

Sobota (11.09) -

Parafialne wyjście na Babią Górę w ramach IX Mucharskiego Pożegnania Wakacji (i Lata)

7:45 – wyjazd spod kościoła. „Babią”, w tym roku będziemy zdobywać od strony Markowych Szczawin (8:45). Serdecznie zapraszamy!!!

Niedziela (12.09) -

Beatyfikacjia Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej w światyni Opatrzności Bożej w Warszawie (Msza g. 12:00).

Zbiórka do puszek (przed kościołem i kaplicą) na rzecz rodzin w Syrii w ramach akcji patronackiej „Rodzina Rodzinie” – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie (projekt Caritas Polska) Po raz X, zbiórkę przeprowadzą członkowie POAK.

W sobotę i niedzielę 11-12 września br. (10:00 – 18:00) w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego jesteśmy zaproszeni do odwiedzenia pałacu Thetschlów w Jaszczurowej. Jedyna okazja, aby dowiedzieć się, co staniwiło o „magii” tego miejsca.

Z 13 na 14 września ( pn./ wt.) - Nocne Czuwanie Medjugorskie „ Z Maryją w życiodajną tajemnicę Podwyższenia Krzyża” (kościół mucharski).

19.09 (niedziela) – zbiórka do puszek na rehabilitację dla cudownie ocalonego Karola.

Sprzątanie kościoła

11.09.2021