Ogłoszenia parafialne 20 Niedziela Zwykła 14.08.2022

II Niedziela miesiąca. Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.
16:30 – Koronka do Krwi Chrystusa.

Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Święto Wojska Polskiego. Rocznica śmierci sł. Bożego ks. Józefa Kurzeji. Koło Gospodyń Wiejskich w Jaszczurowej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców parafii i gości na Konkurs Bukietów Zielonych przy Domu Kultury w Jaszczurowej. Kwiatowe święto rozpocznie się Mszą św. o 14:00 w kaplicy w Jaszczurowej.

Wtorek – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.

11.08. zmarł ks. Henryk Młynarczyk redaktor naczelny Carolusa. Msza św. pogrzebowa +ks. Henryka: wtorek 16.08 o 12:00 w kościele parafialnym w Radoczy.

Środa - święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Piątek (19.08) – Odpust Matki Bożej Kalwaryjskiej - Procesja Pogrzebu Matki Bożej

15.00 - Nieszpory przy kaplicy Domku Matki Bożej – przewodniczy o. Francesco Patton OFM, kustosz Ziemi Świętej,

Procesja Pogrzebu Matki Bożej

18.00 - Msza św. przy kościele Grobu Matki Bożej pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego.

Zapisy chcących udać się na Procesje Pogrzebu MB do środy włącznie. 13:00 – wyjazd Mucharz (kościół), 13:15 – wyjazd Jaszczurowa (kaplica). Popołudnia z Jezusem Miłosiernym nie będzie, z racji Kalwarii.

Sobota - Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

9:30 – spotkanie scholki parafialnej. Serdecznie zapraszamy starszych i młodszych, „weteranów” i nowych członków scholii na 1godzinny wakacyjny rozruch śpiewających serc!!!!

Niedziela (21.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

11:00 – Msza św. dziękczynna za ks. Szymona Miłka i jego posługę w naszej parafii.

Coroczna Msza św. w Brankówce przy wizerunku Brankowskiej i Częstochowskiej Pani – w intencji dawnych i obecnych mieszkańców Brankówki – Niedziela 28.08 g. 15:30. Brańkowianie serdecznie zapraszają!!!

20.08.2022

1. Maria Stanaszek