Ogłoszenia parafialne 10 Niedziela Zwykła 06.06.2021

I Niedziela miesiąca.

11:00 - Msza św. z procesją eucharystyczną.

W całej Polsce odczytujemy List Episkopatu w setną rocznice poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Zbiórka do puszek (przed kościołem i kaplicą) na rzecz rodzin w Syrii w ramach akcji patronackiej

„Rodzina Rodzinie” Zbiórkę przeprowadzą członkowie POAK.

Zmiana Tajemnic Różańca: w Jaszczurowej - po Mszy św. o 8:30, w Mucharzu – dla Róż Domowego

Kościoła i Młodych po Mszy o 11:00, dla Róż mucharskich i skawieckich o 16:30.

Czerwiec to miesiąc poświęcony NSPJ. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy po Mszy porannej lub wieczornej (w oktawie Bożego Ciała na procesji eucharystycznej).

Msze św. z procesją eucharystyczną do czwartku o godz. 18:00.

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

ok. 18:45 (po mszy wieczornej i procesji) – próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w Mucharzu

Środa –

ok. 18:45 (po mszy wieczornej i procesji) – próba dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w Jaszczurowej)

Czwartek – słodkie zakończenie oktawy Bożego Ciała.

ok. 19:00 (po mszy wieczornej i procesji) – spotkanie kandydatów do bierzmowania

Piątek (11.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Biskupi polscy w krakowskiej bazylice NSPJ (kościół Jezuitów na ul. Kopernika), odnowią akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. My to uczynimy w parafii na Mszach św. o godz. 18:00 w Mucharzu i Jaszczurowej.

Z racji uroczystości nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

16:00 – sprzątanie Kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9:00 - spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

Niedziela (13.06) –

I Komunia w Mucharzu.

11:00 – dzieci ze szkoły w Jaszczurowej.

12:30 – dzieci ze szkoły w Mucharzu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała, budowniczym i stroicielom ołtarzy. Bóg zapłać!

Wielkie podziękowania dla „odnowicieli” drzwi do naszego kościoła (od strony południowej): panom Władysławowi, Januszowi i Stanisławowi. Bóg zapłać!!!

Coroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej do Czestochowy: sobota 19 czerwca br. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

Bierzmowanie – wtorek 22 czerwca (g. 18:00).

Mucharska pielgrzymka do Medjugorje: 08.08 – 15.08 2021. (osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem).

Transmisja parafialnej Mszy Świętej o godzinie 11:00 (Facebook i Youtube). Link także na stronie internetowej.