Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
-

A

+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

III Niedziela Adwentu GAUDETE 13.12.2020

III Niedziela Adwentu akcentuje radosny charakter oczekiwania na bliski czas przyjście Pana. Msza św. Gaudete te oznacza radość, a kolor szat liturgicznych wyjątkowy – różowy.

Rodzina Rodzinie – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie projekt Caritas Polska Nasza Parafia obejmie wsparciem finansowym konkretną rodzinę z Syrii lub strefy Gazy na okres 12 miesięcy. Raz w miesiącu POAK przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel. Pierwsza zbiórka już dzisiaj. Wielkie Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. W ciepłych butach do Dzieciątka Jezus... Dziękujemy też za dar butów i ciepłych okryć dla bezdomnych i potrzebujących.


16:30 – Koronka do Krwi Chrystusa, 17:00 Msza św.

Roraty w Mucharzu: od poniedziałku do piątku 18:00, w soboty 7:00.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Środa – rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

Czwartek (17.12) – rozpoczyna się druga część Adwentu bezpośrednio ukierunkowana na Boże Narodzenie.

III Piątek – Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 18:00 – Msza św.

19 00 - 20 00 - Domowy Kościół zaprasza godzinne czuwanie: dziękczynienie za dar wiary i wspólnoty kościoła, przepraszanie za letniość i obojętność, prośby o światło Ducha Świętego, aby nasze życie było nieustannym kroczeniem za Jezusem Chrystusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem

Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł.

Spowiedź przedświąteczna: w środę 23.12. (popołudniu i wieczorem). Zachęcamy do spowiedzi wcześniejszej w czasie parafialnych Rorat.

Transmisja parafialnej Mszy św. niedzielnej - 11:00 (na Facebooku i YouTube)

Od niedawna posiadamy nową stronę internetową. Strona ułatwia dostęp do transmisji Mszy Świętej. Nowością jest skrzynka modlitewnych próśb odczytywanych w każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawianej przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18:00. Zachęcamy do wpisywania intencji.

Nasza parafia włącza się do akcji modlitewnej – Różaniec Do Granic Czasu. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem „Wróćmy do Boga Ojca”. Wszyscy potrzebujemy powrotu do naszego Stwórcy. Potrzebujemy doświadczenia Bożej Miłości. Nawet w najtrudniejszych chwilach nie jesteśmy sami, nasz Ojciec w Niebie czuwa nad nami, trzeba tylko paść przed nim na kolana i powierzyć mu całego siebie. Będzie miało miejsce równo o północy, w Sylwestra. O tej godzinie wszyscy wychodzimy z naszych domów, bierzemy ze sobą świece, odpowiednio osłonięte i przygotowane do użycia na otwartej przestrzeni. Udajemy się do kościoła parafialnego na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się przed wejściem do kościoła.
Będziemy wspólnie modlić się do naszego Ojca, zawierzać mu życie i prosić o napełnienie Jego Miłością. Gorąco zachęcamy do udziału, to będzie piękne doświadczenie dla nas wszystkich.

Sprzątanie kościoła

19 XII 2020

1. Helena Knapczyk

2. Janina Błachut

3. Joanna Błachut

4. Anna Szczygieł

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111

34-106

Mucharz

parafiamucharz@op.pl