II Niedziela Adwentu 06.12.2020

I Niedziela miesiąca. XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie:

Modlitwa o pokój na Białorusi – składka niedzielna będzie przeznaczona na ten cel.

Zmiana Tajemnic różańca.

• 16:30 – Różaniec parafialny,
  • 17:00 – Msza św.

Roraty w Mucharzu: od poniedziałku do piątku 18:00, w soboty 7:00.

wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek – (8.12)

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. w Mucharzu:
  • 6:30, 8:00,
  • 18:00 (z poświęceniem medalików dzieci pierwszokomunijnych)
w Jaszczurowej:

18:00.

Godzina Łaski

12:00 – 13:00 (w kościele a Mucharzu). Modlitwa upodobnienia się do Maryi, czystość serca, wolność od grzechu, odwaga zmiany świata wokół nas i szczególna intencja modlitwa za kapłanów.

Sobota – wspomnienie NMP z Guadalupe.

Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł.

Panie kościelne i organista zaczęli roznosić poświęcone opłatki. W razie nieobecności parafian zostawią opłatki w skrzynce pocztowej lub na parapecie okiennym.

W ciepłych butach do Dzieciątka Jezus...

Krakowskie Siostry Albertynki opiekujące się ludźmi w trudniej sytuacji materialnej i bezdomnymi proszą nas o zbiórkę ciepłych zimowych butów szczególnie męskich (mogą być także damskie i dziecięce ), okryć głowy , rękawiczek, szalików. Buty mogą być niekoniecznie nowe, ale czyste i możliwe do używania.

W/w dary prosimy składać w kościele lub w kaplicy do najbliższego piątku (11.12) włącznie.

Rodzina Rodzinie – Polskie rodziny rodzinom na Bliskim Wschodzie projekt Caritas Polska.

Nasza Parafia obejmie wsparciem finansowym konkretną rodzinę z Syrii lub strefy Gazy na okres 12 miesięcy. Raz w miesiącu, POAK przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel. Pierwsza zbiórka za tydzień 13 grudnia!

Transmisja parafialnej Mszy św. niedzielnej - 11:00 (na Facebooku i YouTube).

6 XII 2020

1. Małgorzata Gębala