Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
-

A

+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

Echo Niedzielnego Słowa - 24 niedziela zwykła - 12 września 2021

Echo Niedzielnego Słowa - XIV niedziela zwykła - 12 września 2021
'Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie." - wiara musi być połączona z czynami. Nie wystarczy wyznanie jej słowem. Tym różni się wyznanie Piotra od wyznania Sługi Pańskiego z Księgi Izajasza: Piotr wyznaje jedynie Słowem, ale brak wdrożenia w praktykę - broni się przed cierpieniem, które z wiary wynika w naturalny sposób
- "Zejdź mi z oczu szatanie" - dosłownie: pójdź za mną: Piotr próbując ustawiać Jezusa po Swojemu kroczy przed Nim: Tymczasem owca ma iść za Swoim pasterzem. Kiedy idę przed Jezusem? Gdy traktuje Go jak witaminę: jesteś Panie moim lekarstwem i jesteś super, gdy jest dobrze; ale gdy jest ciężko, trudno, nie po mojej myśli to mówię jak Piotr: "Nie miało to przyjść na mnie"; "Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie" - czyż to ja mam decydować; wiara polega na zgadzaniu się z Wolą Bożą. Mówimy codziennie w Modlitwie Pańskiej: "Bądź Wola Twoja" Jak wdrażamy te słowa w życie? Nawet w Jego najtrudniejszych okolicznościach?
- "Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym mi brodę; nie zasłoniłem mej twarzy przed zniewagami i opluciem" - coraz częściej bycie uczniem Chrystusa tego wymaga; Ów sługa z Księgi Izajasza nie waha się tego czynić, a przez to wyznaje wiarę nie jak Piotr na 50 %, ale na 100 %. Do której postawy jest mi bliżej?
- Jeśli do Sługi to należy się modlić, by nie ustać w gorliwości
- Jeśli do Piotra to trzeba się modlić, by dojrzeć do wyznania na 100 %. Do tego też dojrzał Piotr oddając ostatecznie życie za wiarę w Chrystusa poprzez ukrzyżowanie

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111

34-106

Mucharz

parafiamucharz@op.pl