Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
-

A

+ A
Kontakt z nami Wesprzyj nas
Rozwiń wyszukwiarkę

Echo Niedzielnego Słowa - 21 niedziela zwykła - 22.08.2021

Echo Niedzielnego Słowa (21 niedziela zwykła) - 22 sierpnia 2021
Dzisiaj w ramach Echa Niedzielnego Słowa oprzyjmy się na rozważaniach (O. Lorenzo Montecalvo)
ZIARENKO
(Mt 23, 1-12)
Dzisiejsza Ewangelia zawiera odpowiedź dla tych, którzy mówią: "Nie chodzę już do kościoła, ponieważ proboszcz mówi, nakazuje a sam tak nie postępuje. Mówi, by się modlić, ale nigdy nie widać by sam się modlił: mówi, by przebaczać, a sam nie odzywa się do kilku parafian, mówi, że chrześcijanie nie powinni szukać luksusu, a on ma luksusowy samochód i ma nawet dom nad morzem...”
Tym braciom i siostrom, Jezus udziela tej rady:"Nie idźcie za jego przykładem, ale róbcie to, co powiedział."
Jednak dzisiaj musimy być ostrożni, ponieważ niektórzy księża nie nauczają Ewangelii w całości.
Oczywiście, jest bardziej motywujące, uczestniczyć w chrześcijańskiej wspólnocie, kiedy kapłan stosuje w praktyce to, czego naucza. Przykład przeciąga. Proboszcz z Ars był kapłanem poszukiwanym jako spowiednik, kaznodzieja i kierownik duchowy, ponieważ Ewangelia wcieliła się w Niego dzięki mocy Ducha Świętego.
Święty Franciszek z Asyżu, podobnie jak wielu innych założycieli zakonów i zgromadzeń zakonnych, przyciągnął wielu mężczyzn i kobiety, aby podążali za Jezusem i sami stali się żywym obrazem Jezusa Chrystusa.
Pedagog jest tym, który uczy przede wszystkim przykładem. Jeśli nie ma elokwentnego słowa, ale żyje tym czego uczy jego przykład jest nieskończenie bardziej wymowny niż słowo.
Wielu z was jest rozczarowanych, ponieważ wasze dzieci nie chodzą do kościoła. Zadaję sobie pytanie: "Jakiego chrześcijanina twoje dzieci widzą w tobie?". Jeśli chodzisz do kościoła w każdą niedzielę, ale nie ma w tobie ducha przebaczenia i wzajemnego szacunku, modlitwy i hojności wobec ubogich i powiesz: "Bez Boga nie możemy żyć", bądźcie pewni, że odpowiedzą, że bez Boga żyje się lepiej.
Jeśli daliście dobry przykład i pomimo tego, przestali chodzić do kościoła, pewnego dnia powrócą, ponieważ nigdy nie zapomną ducha nadprzyrodzonej miłości, którą widzieli w was.
Nie ufajcie zbyt wiele nauczycielom duchowości, których słuchacie i naśladujcie. Żaden z nich nie jest doskonały. Gdyby ktoś z was mnie zapytał: "Ojcze Lorenzo, kto jest waszym nauczycielem na drodze wiary?" W wieku 73 lat , moja odpowiedź zabrzmi: "Jezus Chrystus". On jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki. Amen.Alleluja.
(O. Lorenzo Montecalvo)
Dzięki uprzejmości ojców Wokacjonistów

Parafia Św. Wojciecha w Mucharzu

Mucharz 111

34-106

Mucharz

parafiamucharz@op.pl