25 Niedziela zwykła-

24. 09. 2017.

Dzisiaj:   Niedziela Modlitw  o Trzeźwość Narodu.

W Warszawie kończy się Narodowy Kongres Trzeźwości. W naszym kościele parafialnym:

16:30 – nabożeństwo ekspiacyjno – błagalne w intencji trzeźwości Narodu. Zapraszamy!

XXIII Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew do domu parafialnego Stara Szkoła,  w godzinach od 8:00 do 13:00. Cenny jest każdy mililitr oddanej krwi, ratujący konkretne ludzkie życie !!!

Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

19:00 –  spotkanie wspólnoty Galilea w Domku Zmartwychwstania w Jaszczurowej.

Środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie POAK na plebanii.

Czwartek – wspomnienie św. Wacława męczennika.

Piątek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

VIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik.

9:30 - modlitwa w sanktuariom św. Jana Pawła II, 10:00 - procesja do bazyliki Miłosierdzia Bożego, 11:30 – konferencja w bazylice, 12:00 – Eucharystia i adoracja w bazylice. W tym roku wyjątkowo wyjazd indywidualny, do którego gorąco zachęcamy!

Kalwaryjskie Dróżki za Zmarłych z przewodnikiem ks. prałatem Janem Marciszem! Sobota 30.09.

Zapisy chcących uczestniczyć w tej pięknej modlitwie za zmarłych - do środy, (włącznie) u Pań  Zakrystianek. Wyjazd autobusu: Mucharz – 7:30, Jaszczurowa – 7:45, Koziniec – 8:00, Świnna Poręba 8:05, Wadowice – 8:15, Msza św. w Kalwarii – 9:00, wyjście z pl. Rajskiego – 9:45. Gorąco Zapraszamy!!!

Niedziela (01.10)  - wewnętrzny Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej, połączony z odsłonięciem, po konserwacji i rekonstrukcji, figury św. Wojciecha. Suma odpustowa  o 11:00 z procesją różańcową do 5 ołtarzy (5 tajemnic). Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy  Róże różańcowe z Mucharza, Skawiec, Jaszczurowej. Zmiana tajemnic różańca po procesji.

14:00 – spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Parafialne wyjście na Babią Górę (1725 m) w ramach V Mucharskiego Pożegnania Wakacji (16.09  z niepowtarzalną Eucharystią na przełęczy  Brona (1408 m), zakończyło się pełnym sukcesem. Wszyscy niezłomni (38), których nie odstraszyła aura, powrócili szczęśliwi do swoich domów.

Pielgrzymka autokarowa: Częstochowa * Licheń * Kalisz - w sobotę i niedzielę 4 i 5 XI br., koszt – 150 zł. Zapraszamy !

Pielgrzymka do MB z Guadalupe „Śladami Ojca Jana  Pawła II” Meksyk*Puebla*Oaxca*Cuilapan *Veracruz w dniach:  24.02. 2018 – 5.03.2018r. Cena – 1 650 $ (wpłata do 1 stycznia 2018) + 2 000 zł (wpisowe do 8 października 2017).

Sprzątanie kościoła : (30.09. – godz:7:45) : Helena Sowińska, Edyta Kawa, Beata Frączek, Janina Knapczyk. Zapraszamy!!!