Ogłoszenia parafialna

17.11.2019

Niedziela Powołań w Parafii Mucharskiej.

Gościmy diakona i kleryka Krakowskiego Seminarium Duchownego, którzy wygłoszą kazania i opowiedzą o swojej drodze powołania. Wczoraj spotkali się młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, dzisiaj zaś ze Służbą Liturgiczną po Mszy o 11:00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołania i powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego, o kleryku I roku - Marcinie, naszym rodaku.

3 Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka do puszek na rzecz ubogich. Jedną połowę zebranych pieniędzy odeślemy do Krakowa na organizację centralnych wydarzeń ŚDU, a drugą przeznaczymy na dofinansowanie opału dla potrzebujących z naszej parafii.

16:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Kancelaria parafialna czynna do 17:00.

Wtorek – wspomnienie św. bł. Salomei, zakonnicy.

Środa – wspomnienie św Rafała Kalinowskiego, prezbitera, patrona kaplicy w Jaszczurowej.

18:45 - spotkanie POAK na plebanii w Mucharzu.

Czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP.

Piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego.

Sobota (23.11) – dzień uczczenia relikwii św. Wojciecha.

15:00 – listopadowe spotkanie I kręgu Domowego Kościoła.

17:00 – Msza św. w 70 - lecie koła Łowieckiego „Cietrzew”.

Niedziela (24.11.)  Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Odpust w Jaszczurowej ku czci św. Rafała Kalinowskiego.

04.12.(środa) o godz. 12:00 – Msza św. w 140 rocznicę urodzin S. Lidwiny Sikory i spotkanie czcicieli Krwi Chrystusa (będziemy gościć Maków Podhalański) w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

S. Lidwina Sikora urodziła się 4 grudnia 1879 w Mucharzu. W 1906 wyjechała do Bośni, aby wstąpić do Zgromadzenia Siostra Adoratorek Krwi Chrystusa. W 1946 r powróciła do kraju zakładając pierwszy dom Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu.

Zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan w Sudanie Południowym wyniosła 2200 zł. Bóg zapłać!!!

Można już nabywać kalendarze parafialne na 2020r. (cena 5 zł.).

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

23.11.2019