09.08.2020

II Niedziela miesiąca.

16:30 – Koronka do Krwi Chrystusa.

Wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej.

Piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Niedziela (16.08.) – Dzień solidarności i modlitwy z Libanem. Zbiórka do puszek na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie.

Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się w dn. 09 - 16 VIII 2020 r. W czasie uroczystości obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz bazyliki i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

Piątek - 14 VIII 2020 - Procesja Pogrzebu Matki Bożej  w Kalwarii Zebrzydowskiej.

15.00 – Nieszpory przy kaplicy Domku Matki Bożej pod przewodnictwem bpa Jonasa Ivanauskausa, ordynariusza diecezji koszedarskiej na Litwie oraz abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity krakowskiego,
Procesja Pogrzebu Matki Bożej

18.00 -  Msza św. przy kościele Grobu Matki Bożej pod przewodnictwem

abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity krakowskiego.

Życzymy Bożego oddechu i opieki NMP dla wszystkich parafian i gości! Serdeczną modlitwą otaczamy  chorych, przebywających na kwarantannie i izolacji.

PARAFIALNE ZMIANY WAKACYJNE (lipiec i sierpień)
MSZE ŚW. w JASZCZUROWEJ
W ŚRODY I PIĄTKI 17:00

KANCELARIA PARAFIALNA W MUCHARZU