33 Niedziela Zwykła-

19. 11. 2017.

I Światowy  Dzień Ubogich.

Kwesta na rzecz potrzebujących, z ostatniej niedzieli, wyniosła ponad 2900 zł. Połowę kwoty  odesłaliśmy do Krakowa, drugą przeznaczymy na zakup węgla dla potrzebujących z naszej parafii.

Odpust w kaplicy w Jaszczurowej ku czci św. Rafała Kalinowskiego.

16:30 – parafialna koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

17:00 – spektakl teatralno filmowy na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Brat Naszego Boga” w Sali Teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach. Wstęp na spektakl bezpłatny.

19:00 –  spotkanie wspólnoty Galilea w Domku Zmartwychwstania w Jaszczurowej.

Wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP.

Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy (patronki muzyki kościelnej).

15:00 – parafialny wyjazd na Mszę św.  z procesją światła w sanktuarium św. Jana Pawła w Krakowie (godz. 17:00). Prosimy o zapisywanie się po Mszach niedzielnych (19.11), są jeszcze  wolne miejsca.

Z racji wyjazdu, w Jaszczurowej Msza o godzinę wcześniej -  17:00! Kancelaria tego dnia będzie  nieczynna.

Piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i towarzyszy.

Sobota -

15:00 – listopadowe spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela (26.11.) - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Zbiórka do puszek na wsparcie finansowe remontu kaplicy szpitalnej w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Makowie Podhalańskim.

15:00 – listopadowe spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła.

W nowym „Gościu Niedzielnym” kalendarz ze św. Józefem.

Można nabywać kalendarze parafialne na 2018 r (cena 5 zł).

Dyrektor i Komitet Rodziców Szkoły Podstawowej w Mucharzu zapraszają na Zabawę Andrzejkowa  25 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury (cena biletu od pary – jedyne 150 zł. do nabycia w Szkole JPII, oraz w sklepie „Pokusa”).

Sprzątanie kościoła : ( 25.11. - godz: 7:45) : Barbara Łach, Maria Bogdanowska, Łucja Kupczyk, Zofia Juraszek. Zapraszamy!!!

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca.

Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną, lub pół- publiczną 1 listopada od południa  i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

2. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Warunki uzyskania odpustu są następujące:

1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)

3. Spełnienie trzech warunków:

- spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej
- przyjęcie Komunii Świętej
- odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

WAŻNE: Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.