7 Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020

Chrystus po czterdziestu dniach od Zmartwychwstania wstępuje do nieba i przestaje się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia - być razem z Bogiem w niebie.

16:30 – nabożeństwo majowe, 17:00 – Msza św.

Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Dzień Matki.

Czwartek – rocznica śmierci Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Niedziela (31.05) –  Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwa majowe w Mucharzu: pn. – sob. 17:30, niedziela 16:30.

Nabożeństwa majowe w Jaszczurowej: pn. - sob. 17:30.

Codzienny różaniec w intencji zaprzestania pandemii koronawirusa – 20:30.

Zapraszamy do liczniejszego uczestnictwa w w/w nabożeństwach. Nie pozwólmy opanować się wirusowi lęku i podejrzliwości. Jakże dzieci potrzebują wyjścia do kościoła z rodzicami, czy też  dziadkami.
„Wobec  możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.”
Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W związku z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi funkcjonowania w czasie epidemii koronawirusa, informujemy  że  w kościele w Mucharzu, we Mszach św., nabożeństwach, adoracjach, nawiedzeniach  - może uczestniczyć 60 osób, w kaplicy w Jaszczurowej – 23 osób. Prosimy aby dezynfekować ręce przy wejściu, zachowywać odległość od innych osób w kościele i mieć założoną maseczkę.

Transmisje z naszego kościoła (na Facebooku i YouTube  parafialnej strony internetowej). Msze św. niedzielne o godz. 11:00, codzienny różaniec  w intencji zaprzestania pandemii koronawirusa  - 20:30.

I Komunia w Mucharzu - Niedziela 21.06.
11:00 – dzieci ze szkoły w Jaszczurowej.
12:30 – dzieci  ze szkoły w Mucharzu.
Ponadto istnieje możliwość I Komunii indywidualnej dziecka.

Sprzątanie kościoła

30 V 2020