16. 09. 2018

Dzień Środków Społecznego  Przekazu.                                                                                                                                                             XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, pod hasłem „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”.

9:00 – rozpoczęcie Drogi Krzyżowej „u Piłata”. 11:00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (celebrowana przez Ks. Abp Marka Jędraszewskiego).

15:00 – wrześniowe spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła.

16:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zakończyliśmy konserwatorskie odnowienie krzyża z zewnętrznej wschodniej ściany kościoła. Krzyż  można już oglądać w całym jego pięknie. Serdeczne podziękowania dla naszych strażaków, którzy pomogli go zawiesić w miniony piątek w Święto Podwyższenia Krzyża !!!

Wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski (polskiej młodzieży),

w roku 450 rocznicy śmierci.

Środa

18:00 – Modlitwa wstawiennicza Wspólnoty Galilea na Wzgórzu Miłosierdzia  w Stryszawie – Siwcówce.

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

Piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

Popołudnie z Jezusem Miłosiernym

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – adoracja w ciszy, 17:00 – adoracja prowadzona przez POAK, 18:00 – Msza św.

Sobota – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej.

Parafialne  wyjście na Babią Górę w ramach VI Mucharskiego Pożegnania Wakacji (wejście od strony Krowiarek). Wyjazd spod Kościoła o 7:30.

Niedziela (23.09.) - dzień uczenia relikwii św. Wojciecha.

11:00 – Msza św. Nowenny, przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

Zbiórka do puszek na rzecz powodzian z Lipnicy Wielkiej. Kwestować będą dziewczynki ze scholi  i młodzież z Grupy Młodych (najbardziej poszkodowanymi jest rodzina, która przed  paru laty gościła naszą scholę).

29.09.(sobota) – IX Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik (zapisy chętnych w zakrystii).

8:00 – wyjazd (spod Kościoła), 10:00 – modlitwa i przywitanie w Sanktuariom,10:15 – konferencja i komunikaty, 11:00 – różaniec w intencji Ojczyzny, 12:00 – Msza św.

30.09 - Kolejna Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu.

Rada Sołecka i Sołtys Skawiec zapraszają na spotkanie wiejskie, we wtorek 18.09. o godz. 18:00, w świetlicy w budynku komunalnym.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

(22 IX 2018)