W tym roku przygotowania do misyjnego kolędowania ruszyły już na początku grudnia. Dziewczynki z naszej scholi zostały podzielone na dwie grupy i energicznie zabrały się do pracy. Trzeba było rozdzielić zadania, przygotować stroje, transparenty, lampiony, ciasteczka i cukierki, szopki, a przede wszystkim kolędy. Dziewczęta ustaliły także szczegółowy grafik kolędowania i wyznaczyły obszary odpowiedzialności dla jednej i drugiej grupy.

 

26 grudnia podczas mszy św. o g. 11.00, kolędnicy misyjni zostali rozesłani. Grupa „Śpiewające Mikołajki” głosiła dobrą nowinę w przebraniach Mikołajów, natomiast druga grupa „Z Mucharza do Betlejem” wyglądała jak żywa szopka – z Józefem, Maryją i Aniołami zgromadzonymi wokół żłóbka z małym Panem Jezusem. Największą sensację wzbudzała Śmierć, której wspaniały strój wywoływał jednocześnie przerażenie i uśmiech.

 

Dziewczęta wytrwale, bez względu na warunki pogodowe, kolędowały w wyznaczonych miejscach, by później połączyć siły i ustalić jeszcze dwie daty wspólnego kolędowania. Przyniosło to wiele radości i satysfakcji. Mieszkańcy Mucharza i Skawiec okazali się bardzo hojni. Dziękujemy!

 

 

Uwieńczeniem pracy dziewczynek było wspólne kolędowanie w GOKu 3 stycznia 2015 r., gdzie wielu mieszkańców naszej parafii śpiewem uwielbiało Wcielenie naszego Pana. Inicjatorką spotaknia była pani Joanna Szeląg, opiekunka naszej scholi, zaś w prowadzeniu spotkania dopomagała jej pani Elżbieta Piech. Z serca wszystkim dziękujemy!